DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Kimya Sektöründe Lider Bir Firma

9 Aralık 2014 Ekleme Saati: 11:44
590 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Uzun zamandır kimya sektöründe hizmet veren ve müşterilerinin ihtiyaçlarına en kısa sürede en uygun çözümü sunmayı hedefleyen Kimya Borsası dünya standartlarındaki kalitede ürün temini sağlamayı başarmıştır.

Tartarik asit tuzu olan krem tartar üzümlerdeki toplam asidin büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır. Kokusuz olan bu maddenin tadı asidiktir. Bu madde, şarap yapımı esnasında fıçıların en dibinde tartarik asit ile potasyumun birleşip çökmesi ve meydana gelen tortunun saf bir hale getirilmesi ile oluşmaktadır. Bu madde gıda, boya ve demir-çelik alanlarında sıklıkla kullanılabilmektedir.

Biyolojik olarak parçalanan ve çevreye zarar vermeyen labsa aktif yüzey bir maddedir ve kullanım alanı oldukça fazladır. Deterjan sektöründeki en önemli bileşen hammaddelerden biridir. Deterjan ve tekstil sektöründe kullanılmaktadır.

Uçucu bir yapıya sahip olan metilen klorit suda az çözünmektedir. Kanserojen bir madde olduğu için Avrupa ülkelerinde bu madde yasaklanmıştır. Türkiye’de yaygın bir kullanıma sahiptir. Boya, kimya, gıda, ilaç ve yalıtım sektörlerinde bu madde kullanılmaktadır.

Sektördeki her gelişmeyi yakından takip eden ve bunu hizmetlerine yansıtan firmanın ürünlerini incelemek ve fiyat bilgisi edinebilmek için kimyaborsasi.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık