DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kimyasal Ürünlerde Güvenilir Adresiniz

9 Aralık 2014 Ekleme Saati: 11:45
389 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Her sektörde olduğu gibi kimyada da kimyasal ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Sahte veya tamamen saf olmayan ürünler çok fazla karşımıza çıkmaktadır.

Fosforik asit endüstride en çok kalsiyum fosfat kaya parçalarının sülfürik asit ile ısıtılması sonucu elde edilen hali ile kullanılır. Buda en çok gıda sektöründe asitliği düzenleyici ve kıvam verici olarak kullanılmaktadır. Ancak piyasada bulunan birçok sahte kimyasallar özellikle kolalı içecekler içinde kendini belli etmektedir. kimyaborsasi.com.tr sayfasını inceledikten sonra artık hep bu firmayla çalışmaya başladım.

Şekerin alternatifi olarak bilinen gliserin gıda ve ilaç sektörü için farma gliserin olarak kullanılır. Yani saflığının % 99 ve üzeri olması gerekir. Gıda üretimi yapan bir firma olarak saf gliserin bulmak benim için hem çok önemli hem çok zordu. Ürünlerimin kaliteli olmasındaki en büyük pay kimya borsası firmasına aittir.

Kimyasal formülü HCL olarak bilinen hidroklorik asit yani tuz ruhu petrol, ilaç ve daha birçok sanayi alanında kullanılmaktadır. Ama en önemlisi deterjan üretiminde kullanılmasıdır. İnsanların temas edebileceği ve evlerinin temizliğinde kullanabileceği tuz ruhu içerikli ürünleri üretirken bu kimyasalın yerli malı ve saf olanını aradım ve bu firma ile uzun zamandır beraber çalışıyorum.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık