DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Ahmet Balıbey’den Şiir Şöleni

11 Ocak 2015 Ekleme Saati: 15:07
1.425 kez görüntülendi

Ahmet Balıbey’den Şiir Şöleni

Ahmet BALIBEY’den Şiir Şöleni Kültürel Faaliyetlere olan ilgisi ile bilinen Adalet Ve Kalkınma Partisi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanı ve Adana Milletvekili M.Necati ÇETİNKAYA’nın Danışmanı Ahmet BALIBEY bir şiir cd’si cıkardı.

Eleştirmenlerin tam not verdiği CD’de İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitlerine ithaf ettiği ‘Çanakkale’ şiiri ile Mevlana Celaleddin-i Rumi’ye air ”Etme”, Cemal Safi’ye Ait ”Tek Hece”ve Türk şiirinin Sultanüş-Şuara’sı( Şairlerin Sultanı) olarak bilinen Necip Fazıl Kısakürek’e ait ”İstanbul” Şiirleri yer alıyor.

Müzik Direktörlüğünü Barış Ergürlü Beyaz Kuş stüdyolarında hazırlanan CD’DE ünlü Türk Sanat Müziği yorumcusu Suat Sancar Bey’in şiirinde Ahmet BALIBEY’e eşlik ediyor.

Ahmet Balıbey Kimdir ;

Elazığ ili Baskil ilçesi Hacımustafa köyü nüfusuna kayıtlı olan Ahmet Balıbey, 1970 yılında dünyaya geldi.

1993 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü’nde yüksek öğrenimini tamamlayıp 1993-1996 yılları arasında Final Dergisi Dershaneleri’nin çeşitli şubelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yapan Balıbey, 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine geçerek Kayseri ili Özvatan İlçesi Taşlık İlköğretim Okulu’nda Müdür Vekilliği yaptı.

1995yılında Şanlıurfa ili Halfeti ilçesi Askerlik Şubesi Başkanı olarak vatani görevini tamamlamasının akabinde Milli Eğitim’den istifa ederek tekrar Final Dergisi Dershaneleri’nde Tarih öğretmeni olarak görev alan Balıbey, Final Dergisi Dershaneleri’nde öğretmenliğin yanı sıra çeşitli kademelerde yöneticilik, Yay Test Soru komisyonu üyeliği, soru bankaları görevlisi, OKS konu anlatım kitapları ve soru bankası yazarlığı yaptı.

2006 yılından bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanı ve Adana Milletvekili Mehmet Necati Çetinkaya’nın danışmanlığını yapan Balıbey ‘in yerel ve ulusal yayın yapan çeşitli dergi ve gazetelerde muhtelif konularda yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

2011yılında Yeniçağ Tarihi Anabilimdalında Yüksek Lisansını tamamlayan,2013 yılında ise özel öğrenci statüsünde doktora yapan Balıbey, Türk ve İslam Tarihi konusundaki araştırmalarını ise sürdürmektedir.

Okumaya, şiire, spor yapmaya, doğa yürüyüşlerine ilgi duyan Balıbey, ilmi araştırmalarının yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel projelerin içinde de yer almaktadır.

Balıbey, halen Kukla ve Karagöz Kültürünü Araştırma ve Geliştirme Derneği (Ku-ka Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İmaj-A Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, RADEV Genel Başkan Yardımcılığı, Bowling Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği,Ankara Başkent Meclisi Üyeliği görevlerini başarı ile yürütmektedir.

Aynı zamanda TBMM’de şef olarak bürokrasinin içinde de yer alan Balıbey, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık