DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Farklı bir romantizmin anlatımı Fakat müzeyyen bu derin bir tutku!

5 Ocak 2015 Ekleme Saati: 16:29
877 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

İlhami Algör’ün aynı adlı eserinden uyarlanan Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Duygu adlı film 2014 Türkiye yapımıdır. Yapımcılığını Marsel Kalvo’nun yaptığı filmin yönetmeni ise Çiğdem Vitrinel. İlk eseri Geriye Kalan olan Çiğdem Vitrinel’in yönetmenliğini yaptığı bu ikinci yapıt. Romantik dram formatındaki yapım 105 dakika ve senaryosu da Ceyda Aşar , Çiğdem Vitrinel tarafından uyarlanmış. Başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları ‘nın paylaştığı filmde diğer ana rollerde Erdinç Gülener, Ege Aydan, Hare Sürel gibi isimler rol alıyor.

Untitled-14

Kısa Romandan Filme Uyarlamış
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filmi izlemek istediğinizde farklı bir eserle karşılaşacağınızı bilmeniz gerekiyor. Yerli yapımlar arasında farklı bir yere sahip olan eser uyarlandığı romanın ruhunu da taşıyor. Kısa romanları ile tanınan İlhami Algör’ün romanlarının akılda kalıcı gibi görünmeyip ancak gerçek bir derinliğe sahip olmalarından gelir. Yazılar ile anlatılanlar sanki resmedilemezmiş gibi görünse de bu filmde gerçekten doğru şekilde sahnelenmişler. Senaryoyu uyarlayan Ceyda Aşar ile Çiğdem Vitrinel (Aynı zamanda filmin yönetmeni) başarılı bir iş çıkarmışlar. Aynı zamanda yakalanan bu doğru anlatım tarzı ile ilginç bir ruh kazanmış.

Untitled-15

Başına Buyruk Bir Kadın ve Erkek
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku izlediğinizde farklı bir duygu örgüsü ile kurgulanmış bir eser seyredeceksiniz. Yapımda ana karakterlerinden Arif(Erdal Beşikçioğlu) yazardır. İlk romanını yazmaya çalışmaktadır. Bir otelde kalmaktadır. Kadınlarla olan ilişkilerinde bir türlü başarılı olamamıştır. Kendi başına sürdürmeye çalıştığı bir hayatı vardır. Bir gün Müzeyyen adlı bir kadınla yolları kesişir. Müzeyyen gerçekten başına buyruk, kendi doğruları olan farklı bir kadındır. Arif’in görmeye alışık olduğu kadınlara hiç benzememektedir. Kimle isterse birlikte olan ve onunla ne kadar birlikte olacağına da kendisi karar veren bir kadındır. Bu durum Arif için çok farklı bir ortamı birlikte getirir. Karmaşık duyguların ve gelgitlerin birlikte gözlendiği filmde iki karakterin nasıl bir birliktelik inşa ettiklerini seyrediyoruz. Aslında hem Arif hem de Müzeyyen kendi birlikteliklerini oluşturuyorlar. Müzeyyen seçici olan taraf gibi görünse de Arif de aslında kendi gibi adamların nasıl birliktelikler yaşaması gerektiğine hüküm veren ve uygulayan bir karakter. Bu nedenle ilginç romantik ve drama tarzı sevenlerin izlemesi gereken bir yapım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık