DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Hafızeye Dua İle Taç Verildi

23 Ocak 2015 Ekleme Saati: 14:53
2.896 kez görüntülendi

Hafızeye Dua İle Taç Verildi

KÜÇÜK HAFIZ’IN HIFZ DUASI YAPILDI!!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri başkanlığı hafızlık eğitimine ilişkin olarak devrim niteliğinde bir karar aldı. Hafızlık eğitimi için ortaokul öğrencilerine kolaylık sağladı. İmam Hatip Ortaokulu veya herhangi bir ortaokula kayıt yaptıran veya devam eden öğrencilerin hafızlık eğitimine başladığını Diyanet İşleri Bakanlığına bağlı Kur`an kurslarından belgelendiren öğrencilerden o eğitim ve öğretim yılı için devam zorunluluğu aranmayacak. Hafızlık eğitim alanlar bu eğitimleri süresince eğitim ve öğretim yılı başından itibaren en fazla bir eğitim öğretim yılı okula devam etmeyecekler. Bu sürenin bitiminde okula devamları sağlanacak.

Bu Proje kapsamında Türkiye genelinde İlk defa Karapınar ilçe müftülüğüne bağlı Zafer Kız Kuran Kursuna devam eden 12 yaşındaki İ.H.O. 7.sınıf öğrencisi Elif Özen, Zafer Kiz Kur`An Kursu`nda uygulanan bir programla 3 ayda hafızlığını tamamladı. Karapınar Belediyesi Kültür Merkezi’nde halkın ve İmam hatip Ortaokulu’nun yoğun katılımıyla ‘Hıfz Duası’ yapıldı.

Törene katılan İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve Zafer Kur’an Kursu Yöneticisi Rukiye Sarıçiçek konuşmalarında hafızlığın önemine vurgu yaptılar. İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk küçük hafız Elif Özen için gelecek yıl yarıyıl tatilinde umre müjdesi verdi.

Kuran-ı Kerim tilaveti, hafızlık konulu sinevizyon gösterisi, ilahi ve şiir dinletisi, kına töreni yapılan program, hıfz duasıyla son buldu.

Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi adına ve Karapınar İmam hatip Ortaokulu adına temsilciler hediyelerini sundular.

ZAFER KUR'AN KURSU hafız duası 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık