DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

İnsan Kendisini Karakteri ile Yüceltir

22 Ocak 2015 Ekleme Saati: 22:34
2.264 kez görüntülendi

İnsan Kendisini Karakteri ile Yüceltir

mehmet okuyucu yeniHer bir başarısızlığın bir bahanesi vardır. Ya kalem kırılmıştır yazmamak için bahane, ya mürekkep bitmiştir. Yok, basın yönetmeliği, yok kaleme vurulan kelepçeler. Hepsi bahane. Kapanmışsa gazeten, yürütememişsen, tek suçlu yine kendinsindir. Nerede nasıl davranacağını, acımasız dünyanın zembereğini kurmasını, nereyi yağlayıp nereyi kuru bırakacağını becerememişsindir. Yüreğindeki dürüstlük damarlarını bertaraf edip kalleşçe oynamasını öğrenememişsindir. Ona buna bahane aramaya gerek yok. Sallandığını görüpte vuracaklarını akıl edememişsindir. Sözüm şahsımadır. Kimse kendine uç çıkaracağım diye çalışmasın. Hava alır.

Uzunca bir süre sizlere gazete ulaştıramamanın ezikliğini yaşıyoruz. Ancak internet üzerinden siz sevgili okuyucularımızı habersiz bırakmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz Okuyucunun Sesi Gazetesi olarak. Taze sıcak haberlerimiz, tarafsız yayın anlayışımız, ilçemiz adına oluşturduğumuz gündemler ve verdiği meyveler neticesinde ilçemizin en çok okunan haber sitesi olma özelliğimizi ziyadesi ile korumaya devam ediyoruz. Resmi ilanlarımızın kesilmesi ile baskı ücretini çıkaramaz hale geldik. Dolayısı ile siz sevgili hemşerilerimize haftalık gazete sunumu yapamaz olduk. Bu açıklamayı, gazetenin size ulaşmama sebebini bilmeniz için yapmayı uygun gördüm.

Yazdığım her cümlenin, mükâfatını da, cezasını da Allah’tan beklerim. Kulların kestiği ceza da verdiği mükafatta beni tatmin etmiyor işin doğrusu. Ama dünya adaletinin kestiği ceza dünya kuralları dahilinde elbette ki zor günler yaşatıyor. Ama hepimiz biliyoruz ki, bu dünya bir tarladır ve ürününü ahrette verecektir. Allah’ım başımızı kendi huzurunda eğdirmesin.

Şimdi açıklama kısmına bir nokta koyup, ilçemizin sorunlarına değinmeye devam edelim. Başarılı her çalışmasında yetişebildiğimiz kadar haberlerini yaptığımız, başarısız oldukları konularda da uyarıcı görevimizi yerine getirmeye çalışarak hedef tahtası konumundaki Karapınar Belediyesine dönelim.

Özellikle yağmurlu günlerde ilçenin sorunlarını görmeye muktedir oluyoruz. Kaldırım kenarlarındaki su birikintilerini, orta refüjlerin içindeki drenaj hatlarının yetersizliğini ancak görebiliyoruz. Allah esirgesin ama kuvvetli ve uzun süreli bir yağmur yağsa Karapınar’da hayat felç olacak.

Eski ve Yeni Sanayi girişinde ve sanayi içerisinde yaşanan sıkıntıları ancak yağmurlu günlerde daha rahat görebiliyoruz. Bizim gördüklerimizi yetkililerde, esnaflarda ve sanayiye işi düşen vatandaşlarda hem görüyor hem de birebir yaşıyor.

Az da eğitim öğretim kanadına geçelim. Okullarımız da esrar, sigara ve zararlı madde bağımlılığı hızla çıta yükseltmeye devam ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de Emniyet Teşkilatının da yeterli çalışma yapmadığına kanaatimiz vardır. Sık sık düzenlenen ve yakalanan esrar tacirleri, Karapınar’da esrar kullanımını azaltmaya yetmiyor. Öncelikle ailelerin ve çocukların bu konuda yeterli uzmanlar tarafından seminerler ile beslenmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle ilçenin kültür yuvası olan anıt meydanı, bütün kirli işlerin membaı oldu. Çocuklarınızı takip etmek istiyorsanız, anıt civarında devriye atmanızı tavsiye ederim. Bu civardaki yuvalanmaya müsait yerleri sık sık kontrol edin. Çocuklarımızın edebini kaybettiği noktaları keşfedip, çocuklarımızı bu tür yerlerden uzak tutmaya çalışmak bir nebze de olsa, daha huzurlu bir yaşantıya yelken açmamıza vesile olacaktır.

Çocuklarımızın ahlak değerleri kayboluyor. Gerçi yetişkinlerimiz de çok farklı değil. Ben çok iyi hatırlayacak yaştayım. Eskiden saygı, yaşça büyük insanlara duyulurdu, şimdi ise vasıflı insanlara duyulur oldu. Hele de rakip gibi gördüğümüz büyüklerimize saygı göstermemek için alçalabildiğimiz kadar alçalıyoruz. Bir sandalye var ise ve ona önce oturma şerefine nail olduk ise, bizden sonra gelen büyüğümüze yer göstermeyerek kendimizi büyük sanacak kadar ahlaklı olduk (!).

İnsan kendisini karakteri ile yüceltir. Büyüklerimize saygı duymamak, büyükleri küçültmez, küçükleri alçaltır. Eğer ki ibret gözü ile bakar isek çevremize o kadar acınacak halimiz var ki, ot ile çöp ile zaman geçiriyoruz. Lüzumsuz sürtüşmeler, insanı alçaltıyor. Bu bakımdandır ki işimizi yapmaktan başka bir amacımız yoktur. Allah helalinden kazançlar versin ve Allah hisleri ile hareket edip kara çalanlara, iftira edenlere de akıl fikir versin. Doğruluktur daim kazandıran, eğrilik bugün belki kazandırır ama daim kaybettirir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ahmet Gülbahar dedi ki:

    Bir milletin ihyası kötülerin imhası ile değil ancak ıslahı ile mümkündür. Cenabı hak ıslah etsin.

Yukarı Çık