DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

İş Güvenliği

15 Ocak 2015 Ekleme Saati: 13:45
511 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Önce iş güvenli ardından iş gelir. İş güvenliği iş eğitimi, iş güvenlik levhaları gibi farklı şekillerde sağlanır.

İş güvenlik malzemeleri farklı ekipmanlardan oluşur bunların başında ilk akla gelen iş ayakkabıları, iş eldivenleridir. İş güvenlik malzemeleri iş ve işçiyi korumayı amaçlar. İş güvenlik malzemeleri onceguvenlik.com.

İş ayakkabıları her iş için farklı malzemeden tasarlanan kullanımı insan sağlığı için zorunluluk arz eden iş ekipmanlarıdır. İş ayakkabıları su altında kalmış ve ya suya maruz kalma olasılığı yüksek olan tarım işçileri kanalizasyon çalışanları için uzun çizmelerden oluşur. Bu çizmeler sayesinde su ve pislikle teması olmayan işçin sağlığı korunmuş olur.

İş eldivenleri olmazsa olmaz başka bir iş ekipmanıdır. İş güvenlik eldivenleri her iş için farkı malzemeden üretilen ekipmanlardır. Bir tesisat işçisi için avuç kısmı daha korunaklı sürtünmelerde kolay deforme olmayan terletmeyen malzemeden üretilir. Bu sayede elleriyle çalışmak zorunda olan bir tesisatçı ellerini koruma altına alır. Arazide taş toprak işiyle uğraşanlar da kalın iş eldivenleriyle sürtünmelere karşı ellerini korumuş olurlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık