DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

İslami Sohbet İle Ahlaki Değerler Ve İslami Evlilik

29 Ocak 2015 Ekleme Saati: 12:44
639 kez görüntülendi

İslami Sohbet İle Ahlaki Değerler Ve İslami Evlilik

Günümüzde birçok genç, evlilik gibi önemli bir kararı alırken karşısındaki kişinin dini vasıflara sahip olup olmamasına önem vermektedir. Din konusunda bilgili olan kimseler ile İslam hayatını yaşayan kimseler evlendiklerinde daha huzur dolu bir yuvaya sahip olacaklardır.

islami sohbet kişilerin birbirlerini tanımalarında, aynı yolda yürümelerinde yardımcı olmaktadır. Ahlaki değer ölçüleri benzer olursa, İslam ahlakı ile bir bütün oluşturulabilirse kurulan ilişkiler o denli saygı içinde devam eder.

            Dini chat sayesinde insanlar birbirlerine bu hayatta verdikleri değerlerden bahsedebilirler, İslami değerler doğrultusunda oluşan sohbet kişilerin birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlar. İslami sohbette bir erkek kapalı, namaz kılan bir bayan arıyorsa bunun yanında aile değerlerine önem veren, İslami ilime sahip birini istiyorsa tanıması için gerekli zamanı vermek durumundadır.

Aynı şekilde bir kadın istediği vasıflara uyan bir erkek için İslam değerlerini, güzel ahlakı göz önünde bulundurarak sohbet etmelidir. Burada en önemli husus güven. Niyeti iyi olmayan kimseler tarafından oluşturulan sitelere dikkat etmek gereklidir. İslam adını kullanarak insanların zayıf yönlerinden yararlanmak isteyen kişilerin de olduğunu unutmamak gereklidir.

İslami değerlere sahip bir eş arayan gençler genellikle ailelerden yardım almaktadır. Kişilerin kendisi için İslami bir sohbet platformundan haberi yoksa bu evlilikler, bazen birbirlerini tanıma fırsatı olamadığı için çok uzun sürmeyebilir. Bu platform onlara kendilerini daha iyi ifade etme özgürlüğünü tanır. Yüz yüze sorulamayan sorular paylaşılır. Bu sayede kişi hem ahlakına uygun hem de tanıma fırsatı bulduğu bir kişi ile evliliğe doğru yol alır.

 

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık