DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Saç ekimi merkezi arıyorsanız

19 Ocak 2015 Ekleme Saati: 00:02
755 kez görüntülendi

Saç ekimi merkezi arıyorsanız

Kadınlarda ve erkeklerde her yaşta insanın kendini daha estetik bir görünüme kavuşturmak ister ve bunun için saç ekimi operasyonu yaptırır. İşte bu operasyon gelişen teknolojiyle birlikte acısız ve ağrısız sanıldığından daha kolay bir operasyon haline geldi. Saçıyla ilgili sıkıntı çekenler bu operasyon sayesinde kendilerine yeni bir hayat çiziyor.

Özel Meltem Hastanesi Saç Ekimi Uzmanları sizler için merak edilen soruları yanıtlıyor.

Saç Ekiminden Korkulmalı mı?

Saç ekiminde insanların en çok korktuğu konu iğne fobisidir. Bir başka nedeni ise geçirilecek işlem sonrasında eski görüntülerinden daha kötü ve yapay bir görünüm kazanma düşüncesidir. Saç telleri alınan bölgede yara izi kalması ve eksiklik oluşturacağını düşünmeleridir. Ama tüm bu sıkıntıların hepsi bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Saç ekiminde gelişen teknolojiyle beraber sonuçların daha da yüz güldüren sonuçlar alınıyor. Ülkemizde yıllardır kullanılan fakat yeni yeni duyulan fue yöntemi sayesinde yüksek oranda kök hücre alınabiliyor. Kök hücre alınan bölgelerde oluşan ufak yaralar ise çok kısa sürede iyileşiyor. Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için saç ekimi linkine tıklayınız.

Her erkekte bulunan ve genetik olarak dökülme yaşamayan saç köklerininiz bulunduğu bölge analiz edilir. Daha sonra mikro cerrahide kullanılan punchlar yardımıyla uygun sayıda saç kökleriniz bu bölgeden alınır. Alınan kıl kökleri özel solisyonlar desteğiyle bekletilir. Burada önemli olan dökülme göstermeyen bölgeden ne kadar sağlıklı ve kırılmamış greft (kıl kökü) alınabildiğidir.

Saç ekimine başka bir alternatif yöntem var mıdır?

Saç ekimi dışında kullanılabilecek yöntem olarak takma saç kullanımı uygulaması yapılabilir. Fakat takma saç saç derisine yapıştırılır. Saç ekimi operasyonuna göre de daha da maliyetlidir. Bunun yanı sıra deriye yapıştırıldığı içinde deride tahriş, yara ve alerjik durumlara sebep olmaktadır. Saç ekimi merkezi arıyorsanız tıklayın.

Saç ekimi işlemi kaç saat sürer?

Saç ekimi işlemi öncesinde saç köklerinin alınacağı bölge hazırlanır. Bölgesel anestezi altında uygulanır. Bu kök hücreler mikro motor sayesinde teker teker alınır. Ameliyatın süresini alınacak kök hücre miktarı belirler. Uygun cihazlar sayesinde kişilere özel saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılır. Kişinin doğal bir görünüm kazanması için bu kanalların yönü, sayısı ve sıklığı çok önemlidir. Bu aşama genellikle 1 saat gibi bir sürede tamamlanır.

Saç ekimi fiyatları

Saç ekimi fiyatları saç ekimi yapılacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde saç ekimi fiyatları ekim sayısına göre ayarlanır. Saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için saç ekimi fiyatları linkine tıklayınız.

Şimdiye kadar estetik saç ekiminin herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Ekim sonrası doktorunuz verdiği ilaçlar ve öneriler konusunda hassas davranılması yeni saçların sağlığı için önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık