DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Bebeklerin Uyku Sağlığı

19 Şubat 2015 Ekleme Saati: 16:21
417 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Annelik bir bayanın hayatında yaşadığı en özel ve güzel duygudur. Doğumdan itibaren yeni doğmuş bebekler hayatlarında alışma evresi yaşadıklarından farklı emzirme ve yatış türleri ile kendi hayatları ve stilleri anneleri tarafından en rahat ve uygun şekilde oluşturulur.

Bebek uyutma yöntemleri genel olarak birçok bebekte farklılık gösterir. Kimi bebek sesli ve müzikli ortamlarda rahat bir uyku geçirirken, diğeri ise kapı sesi ya da çıt sesinde kolaylıkla uyanır.

Annelerin bebeklerde uykusuzluk problemlerini gidermeye yönelik birçok fikir ve yöntem ürettiği bilinir. Öncelikle bebeğin neden uyumadığı, herhangi bir sağlık sorununun olmadığı tespiti yapılarak sorunun ne olduğu çözülmeye çalışılır.

Gaz problemi yaşayan bebekler genellikle uyuyamaz veya uyuduklarında hemen uyanırlar. Bebekler için uygun görülen az miktarda verilen melisa, papatya ve rezene çayları bebeği çok rahatlatan, genelde rahat bir uyku geçirmesini sağlayan bebek uyutma yöntemleri ve metotlarının başında gelir.

Bunların dışında satışı yapılan, son yıllarda bebekli aileler arasında yaygınlaşan kundak şeklinde salıncaklar ve taşıma ürünleri ile bebeğinizin kolaylıkla uyku sorununa çözüm bulabilirsiniz. www.mykundak.com  adresi tüm yöntemleri içeren bir bil platformudur.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık