DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Bilgiye Ulaştıran Veri Merkezi Üzerine

19 Şubat 2015 Ekleme Saati: 15:55
526 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüz koşullarında artık, hemen hemen tüm bilgiler web siteleri vasıtasıyla elde edilmektedir. Bu nedenle veri merkezleri üretilmiştir. Bunlardan birisi de dijital dünyada egemen olan sanal bilgi dağıtan web serverlardır. Bu makalede bunlardan birisinin tanıtımı yapılacaktır.

Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek veri merkezi olan Bplus Data Center, Trabzon ilinde 2009 yılından bu yana müşterilerine internet hizmeti vermektedir. Merkez, gelişen teknolojiye ayak uydurarak cloud alt yapı sistemine şu sıralar yoğunlaşmıştır. Bu sayede yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışında da hizmet vermeyi amaç edinmektedir.

Şimdi de cloud hosting, Linux hosting, reseller hosting, cloud server terimlerini açıklamaya çalışacağız.

            Cloud hosting, web sitenizdeki araçların hızını arttırarak gereksiz veri alışverişini önleyen kaynaksal bir teknoloji sistemidir. Bu sayede sitenizin yavaşlaması, çökmesi gibi sorunlar ortadan kalkmış olur.

Kiralamış olduğunuz web sitesinin tüm hizmetlerini yeni kullanıcıya transfer eden bir sisteme de reseller hosting adı verilir.

Cloud server sistemiyle alt yapısını güçlendiren Bplus Data Center bundan sonra CloudBunny olarak https://www.cloudbunny.net web adresinden hizmet verecek.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık