DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Etkileyici Ve Gösterişli Tasarımlar

20 Şubat 2015 Ekleme Saati: 15:21
430 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

 

 

İnsanlar gün geçtikçe gelenekselliğe önem vermeye başlamaktadır. Geçmişin izlerini yansıtan çeşitli figürleri barındıran eski sanatlardan birini yaşatan Kaligrafi evi ilgisi olan kişileri bir araya toplamaktadır.

 Kaligrafi yüzyıllardır süre gelen bir görsel sanat olmakla birlikte insanlar arasındaki iletişimi sağlayan güzel yazı dili olduğu bilinmektedir. Günümüzde Latin harfleri ile yapılan çizimler oldukça ilgi görmektedir. Kişiler kendilerine hobi olarak edindikleri bu sanatı nesiller boyu sürdürmek istemektedirler.

http://www.kaligrafievi.com/ adresinde ki gibi aynı zaman da davetiye hazırlanırken de bu sanat kullanılmaktadır. Düğün, nişan, iş yerlerinin yıldönümü gibi çeşitli sebepler ile hazırlanan davetiyeler de kaligrafik yazı şekli tercih edilmektedir.

Arap ve Fas harfleri ile başlayan hattat zamanla Osmanlı ve Türk harfleri ile de yapılmaktadır. El becerisi olan kişiler hat sanatı ile de ilgilenerek kendi oluşturdukları eserleri sergilemektedir. Eğri kesilmiş kalem ve mürekkebin buluşması ile ortaya çıkan eğik yazı güzel tablolara dönüşmektedir. Arap harfleri ile ayetlerin yazımı da insanları etkilemekte salondaki yerini almaktadır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık