DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kimyasal Maddelerin Önemi

21 Şubat 2015 Ekleme Saati: 15:01
472 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kimyasal maddeler günümüzde birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu yüzden bu maddelerin kalitesi, kullanılan alana göre oldukça önem taşımaktadır.

Sodyum hidroksit, nem çekici özelliğe sahip, beyaz renkte olan bir kimyasal maddedir. Gıda ürünlerinde katkı maddesi olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda petrol, kimya alanında da sık tercih edilmektedir.

Asetik asit, sirke ruhu olarak da bilinmektedir. Daha çok gıda sektöründe kullanılıyor. Zayıf bir asit olduğundan mayonezlerde, turşularda tercih edilmektedir. Aynı zamanda ilaç sektöründe de bulunan bir maddedir. Bunun yanı sıra kozmetik ürünlerin yapımında da büyük rol oynuyor. Ev ve okul gibi yerlerin temizliğinde kullanılmaktadır.

Sodyum nitrat, havada nem çekme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda uzun bir raf ömrü de bulunmaktadır. Doğada var olan birçok yeşil yapraklı sebzelerde bulunmaktadır. En çok gübre olarak kullanılsa da, gıda, kimya gibi alanlarda da kullanılıyor.

Kimyasallar, hayatımızın hemen hemen her alanında var. Bu yüzden gerçekten kaliteli ürünleri seçmek oldukça önemlidir. Bu aynı zamanda güvenlik için de gereklidir. Kimyasalların doğru seçilmiş olması, insanların hayatlarını etkilemektedir. Kimya Borsası firması www.kimyaborsasi.com.tr web adresi ile bu alanda hizmetlerine devam etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık