DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kimyasal Ürünler

21 Şubat 2015 Ekleme Saati: 15:00
470 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Hastalıkların nedenin anlaşılmasında, yeni buluşların bulunması deneyler yapılması gerekmektedir. Deneylerin yapımında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır bu malzemelerin adı genel olarak kimyasal maddeler olarak geçmektedir.

Kimyasal ürünler kulanım alanı sadece deneylerle sınırlı değildir akla gelebilecek birçok alanda kullanılmaktadır. Kimyasal ürünlerden biri olan sitrik asit halk arasında limon tozu olarak bilinir. Sitrik asitin kulanım alanına bakıldığı zaman metal ürünlerin temizlenmesinde, bazı organik maddelerin dayanaklığının artırılmasında kullanılmaktadır.

Kimyasal ürünlerden biri olan sodyum bikarbonat evler de kullanılan kimyasal ürünlerden biridir. Sodyum bikarbonat kabartma işlemine yaramaktadır. Evlerde yapılan pastaların kabartılmasında kullanılmaktadır.

Kimyasal ürünlerden biri de sodyum bisülfat beyaz renginde olan bu kimyasal maddenin kulanım alanına bakıldığı zaman başta deterjan sanayisi olmak üzere cam sanayisi, boyama sanayisi ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Kimyasal ürünlere sahip olmak için ve bu kimyasal ürünlerin ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olmak için kimyasal ürün siteleri ziyaret edilmelidir. Günümüzde var olan kimyasal ürün sitelerinden birine örnek verecek olursak; Kimya Borsası firmasının www.kimyaborsasi.com.tr adresidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık