DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Kimyasalların Yaşamımızdaki Yeri

18 Şubat 2015 Ekleme Saati: 11:22
404 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kimyasallar diye adlandırdığımız, doğada hammadde olarak bulunan ve işlenme aşamasında bazı etkileşimlerle değişikliklere uğratılan, günlük yaşamımızda bilerek veya bilmeyerek iç içe yaşadığımız maddelerdir.

Butil glikol; Anavatanı Rusya’dır. 19 kg bidonlarda satışa hazırlanır. Hoş kokulu, renksiz bir sıvıdır. Özellikle de su bazlı boyalarda kullanılır. 2-bütoksi etanol olarak da adlandırılır. Deri koruyucu özelliği vardır, kuru temizlemelerde, kozmetik sektöründe, boya sanayisinde ve yan ürünlerinde kullanılır. Edta; anavatanı Fransa’dır.

25 kg ambalajlarda satışa sunulur, poliamino karboksilik asit bileşiğidir, hidrolize karşı direnç gösterir, alkali ortama ve yüksek sıcaklıklara stabildir. Biyokimya, kimya, sabun, deterjan gibi temizlik ürünleri üreten sektörde ve kauçuk sanayisinde kullanılır.

Etil asetat; anavatanı Rusya’dır, 190 kg 1600-1700 usd+ kdv dir. Etil asetat, etanol ve asetik asittir. Kloroform alkol ve eterlerde çözülür, suda çözülmesi azdır. Yapıştırıcı olarak kullandığımız uhu’ya kendine has olan o keskin kokuyu verir. Yapıştırıcı madde yapımında, boya ve kimya sektöründe, kozmetik alanında kullanılır. www.kimyaborsasi.com.tr sitesi kimyasalların fiyat ve özelliklerini içeren tüm ayrıntıları ile anlatıldığı güvenilir bir sitedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık