DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Mekanik Dayanıklılık

6 Şubat 2015 Ekleme Saati: 12:00
618 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kompansatör, makinenin sıcaklık etkisiyle genleşmesini ve büzüşmesini, tesisatta oluşan titreşimleri absorbe eden, makinenin bu sebeplerden ötürü hasar görmesini engelleyen parçadır. Yoğun ısı ve hareket sonucu makinede bazı aşınmaların görünmesi gayet olasıdır.

Bu yüzden başta ağır sanayi makineleri olmak üzere kullanılan makinelerin kompansatörlerinin sıklıkla yenilenmesi gerekir.  Kompansatör seçimi bir işletme için en az makine seçimi kadar önemlidir. Alınacak kompansatör makinenin türüne, çalışma sistemine ve bu çalışma sisteminin iç parçalardaki basıncına göre farklı koşullar göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Karasus Kompansatör, 1994 yılından beri kaliteli kompansatörler üreterek Türkiye ve dünya piyasasında kendinden bahsettirmektedir. Ürettiği bütün kompansatörlerde kalite belgesine sahip olan Karasu “kalite, uzun ömür ve performans” ilkeleriyle hizmet vermektedir. Kullanılan makineye göre birçok farklı kompansatör çeşidini Karasu’nun kataloglarında bulmak mümkündür.

Esnekliği ve paslanmaz yapısı sebebiyle yaygın olarak kullanılan kauçuk kompansatör başta olmak üzere farklı kompansatör çeşitleri www.karasus.com adresinde hizmet vermekte olan firmanın kataloglarında kolaylıkla bulunabilir. Sanayi makinelerinizin çalışması için doğru kompansatörü ve doğru kompansatör için doğru firmayı seçmelisiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık