DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Sağlıkta Ve Gıda Sektöründe Kimya

20 Şubat 2015 Ekleme Saati: 10:41
411 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kimya Laboratuvarlarında geliştirilen ürünlerin kullanım alanlarına baktığımızda çok geniş yelpazeye yayıldığını görmekteyiz. Sanayi alanından başlayarak gıda sektörüne kadar olan endüstriyel alanlarda dahi bu kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Çoğu maddelerin ayrıştırılmasın da kimileri bileşiminde kullanılarak insanlık için faydaları sağlanmaktadır.

Bu kimyasallardan fosforik asit hepimizin sıkça tükettiğimiz kolalı içeceklerde asitiği düzenleyici olarak yoğun olarak kullanılmaktadır. Hoş ve ferahlatıcı etkisi sayesinde verdiği tat hissi sayesinde kullanımı gerçekleşirken aynı zamanda kolay elde edilişi ve maliyetinin düşük olması tercih edilme özelliğini arttırmaktadır.

Sağlık sektöründe temizleyici özelliği ile kulak rahatsızlıklarının çözümünde kullanılan gliserin tıp alanında yardımcı olmaktadır. Sadece kulak pisliklerinin temizliğiyle kalmayıp denizde ve havuzlarda kulağımıza su kaçtığında iki üç damla suyun çıkarılmasında yeterli olmaktadır.

Temizlik alanında zor kirlerin çözülmesinde inşaat kalıntılarının evlerimizden iş yerlerimizden sökülmesinde çözüm kaynağımız olan tuz ruhu diye bildiğimiz hidroklorik asit kimyasal ürünler arasında yer almaktadır. kimyaborsasi.com.tr Bu tür sağlık temizlik ve gıda sektörlerinde kullanımının gerçekleşmesi için üretimini yaptığı kimyasallar geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık