DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Turnike Sistemi

25 Şubat 2015 Ekleme Saati: 11:35
451 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüzde hemen her alanda kullanılan turnikeler özellikle kalabalık alanlarda izdihamı önlemek ve kişilerin sıraya girerek nizami bir şekilde istedikleri bölgeye geçebilmelerini sağlamaktadır. Turnike sistemi Özellikle AVM, havaalanları, hastaneler, iş ve ticaret merkezleri gibi bölgelerde ya da metro, tramvay gibi ulaşım için kullanılan araçların duraklarında giriş kontrolü ve kalabalığın sıra ile geçmesini sağlamak amacı turnike sistemi birçok farklı çeşitle ve farklı bölgelerde kullanım alanına sahiptir.

Turnike sistemi çeşitleri

Turnike sisteminin kullanımı kontrollü geçiş ve kontrolsüz geçiş olarak iki şekilde gerçekleşmektedir. Turnike sistemi fiyatı Kontrollü geçişlerde turnike sistemi üzerine yerleştirilen manyetik alanlar ile parmak izi okuyucu, manyetik kart okuyucu ve şifreleme yöntemi ile sadece belirli kişilerin geçmesine olanak tanıyan turnikelerdir. Bu turnikeler genellikle iş yerleri, metro ya da tramvay durakları geçişleri gibi yerlerde kullanılmaktadır. Kontrolsüz geçişlerde ise turnikeler sadece kişilerin sıraya girmesini sağlamak amacı ile giriş ve çıkış alanlarında bulunmaktadır. Bu turnikelerde kart, şifre ya da parmak izi okuyucu bulunmamaktadır.

Turnike sistemi modelleri

Turnikeler iç ve dış mekâna göre oluşabilecek şartların durumu ile tasarlanıp farklı malzemelerden üretilmektedir. Özellikle dış mekânlarda kullanılacak turnikeler için paslanmaz çelik kullanılmakta ve her türlü hava koşuluna dayanıklı olarak üretilmektedir. Müşterinin isteğine göre farklı boy ve ebatlarda üretilebilen Turnike sistemi fiyatları istek dahilinde duble turnike ya da tek ayaklı turnike olarak üretilebilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık