DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Yüz Tanıma Sistemi

25 Şubat 2015 Ekleme Saati: 11:36
543 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Birçok farklı alanda ve sektörde güvenlik önlemi olarak kullanılan manyetik kart okuyucuları, parmak izi okuyucularından sonra daha ileri bir teknolojiye sahip olan yüz tanıma sistemleri de birçok kullanım alanına sahip olmaktadır. İlerleyen zaman ve teknoloji ile bu sistemlerin daha fazla gelişerek tek başlarına tüm sektörlere sahip olması güvenlik açısından insan hayatında son derece önemli bir yer tutacaktır.

Yüz tanıma sistemi özellikleri

Parmak izi okuyucu sisteminde olduğu gibi yüz tanıma sisteminde de tamamen kişisel bir alan söz konusu olmaktadır. Kişi tarama cihazının karşısında dururken yüksek çözünürlüğe sahip birden fazla kameralar ile her açıdan fotoğrafı çekilir ve şifreli yazı kodlamalar ile sayısal veriler elde edilerek kişiye özel ID kodu oluşturulur. Kişiye özeldir ve 200 ile 5000 kişiye yakın yüz tanıma ve ayırma kapasitesine sahip olmakla beraber sahip olduğu kızılötesi ışınlar sayesinde yetersiz ışıkta dahi kişiyi rahatlıkla tanımlayabilmektedir Yüz tanıma sistemi fiyatları. İsteğe göre yüz tanıma sistemine ek olarak manyetik kart okuyucu ya da parmak izi okuyucu sistem oluşturulabilmektedir.

Yüz tanıma sisteminin kullanım alanları

Yüz tanıma sistemi; personel takip sistemi, yemekhane kontrolü, spor salonu kontrolü, okul, yurt gibi alanlarda öğrenci ve personel takip sistemi, finans ve ticari işletmeler, bilim merkezleri ve hastane gibi alanlarda kullanılmaktadır. Yüz tanıma sistemi tam güvenlik sağlamakta ve bilgi kaydı yapmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık