DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Çelik Prefabrik Yapılar

14 Mart 2015 Ekleme Saati: 11:59
380 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Hafif prefabrik yapıların son yıllarda ülkemizde kullanım yelpazesi gittikçe çoğalmaktadır. Önceleri yalnız şantiye binalarını kapsarken, daha sonraları deprem evleri olarak yapılmaya başlandı.
Günümüzde ise okul, kreş, yurt, iş yeri, halk pazarı, lokanta, mescit, konut ve daha akla gelmeyen birçok prefabrik yapı yapılmaktadır. Bununla beraber özellikle konut olarak prefabrik inşaat piyasasında layık olduğu yeri tam anlamıyla alamamıştır. Amerika ve
Avrupa’da çok yaygın olmasına rağmen ülkemizde kullanıcı tarafından şüpheyle karşılanmaktadır. Hâlbuki son yıllarda bu konu ile ilgili sanayinin gelişmesi inşaata göre daha ekonomik ve süratli konutlar yapmaya imkân tanımıştır.

Çiftlik, bağ evleri, yazlık, villalar, motel, ticari yapılar, kışlık, açık cezaevleri, tatil köyleri gibi ikinci konut dediğimiz yapı türlerindeki açığı bu tür yapılarla son derece süratli ve ekonomik olarak 15 gün gibi kısa bir sürede, ısı ve ses izolasyonuna sahip, depreme dayanıklı prefabrik yapıları yapmak mümkündür. Prefabrik yapılar ince kesitli çeliklerden oluştuğu için diğer yapı türlerine göre 10 kat daha hafiftir. Depremden diğer yapılara göre az etkilenmesi ve çeşitli amaçlara uyum sağlayabilmesi ile kabin modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

Çok kötü zemin koşullarında bile uygulanabilir hafif ve sağlam bir sistemdir. Yüksek dayanımı nedeni ile hafif çeliğin öz ağırlığının taşıdığı yükün, yararlı yüke oranı çok küçüktür. Prefabrik yapıların profilleri homojen, izotrop, yüksek düktilite özellikleri gösterir. www.heboyapi.com sitesi konteyner alanında da geniş ürün yelpazesi ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık