DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Damızlık Birliğinde Değişim Hazırlığı

4 Mart 2015 Ekleme Saati: 23:46
2.477 kez görüntülendi

Damızlık Birliğinde Değişim Hazırlığı

konya damızlık birlik 18 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan Konya Damızlık Birliği seçimlerine hazırlanan adaylardan Mehmet Ali İmamoğlu ve ekibi, yankı getirecek iddiaları ile çiftçileri kafasında soru işaretleri oluşturdular.

Karapınar Anıt Meydanında Üretici, veterinerler ve üyeler ile bir araya gelen ve kalabalık bir halka hitap eden Mehmet Ali İmamoğlu, “Elimin nasırı ile başkanlığa adayım, çardaktan, ahırdan gelen kokumla başkanlığa adayım, sizlerin arasında gezen bir hemşeriniz olarak başkanlığa adayım” dedi.

Hesap verilemeyecek hiçbir uygulama yapmayacaklarını ve bu gün ki çiftçinin kafasında ki soru işaretleri oluşturmadan başkan olmaya aday olduklarını söyleyen İmamoğlu, “Biz bu yola çıkarken, her bölgeden sevilen, saygı duyulan ve üretici olan insanlar ile yola çıktık. Karapınar’dan ise, halk ve üreticiler tarafından dürüst kimliği ile tanınıp sevilen Veysel Barutçu abimiz ile yola çıktık. Bazıları bizim veterinerliğimizden rahatsız olmuş. Veterinerlerin yönetime gelip başlarına bela olacaklarını ve yönetimi istila edeceğimizi söylüyorlarmış. Ya bu bir hakaret değil midir? Kim nereyi istila ediyor? Hayvancılıktan anlayan insanların yönetime gelmesi başarıyı getirecektir. Başarılı bir hayvancılık veterinerler ile, başarılı bir tarım ziraat Mühendisleri ile mümkündür. İşçi çıkarmaya gideceğimizi söyleyenlere bunu neye dayanarak söylüyorlar. Biz kimsenin ekmeği ile oynamaya değil, millete hakkı olan ekmeğini vermeye geliyoruz. Biz ekmeğin ne şartlarda kazanıldığını, hayvancılığın sorunlarını bilen bir ekibiz. Çünkü biz hayvancılık yapan insanlarız. Bizi karalamak için siyaseti alet etmeye çalışanlar, kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşecektir. Bu bir birliktir ve bu birlikte her siyasi görüşe saygı olmalıdır. Bize kimin ne kadar ürettiği önemlidir. Bize çok üretim yapmak için gayret eden ve destek bekleyen üreticiler lazım. Bana ne kimin hangi partiden olduğundan. 08 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan genel kurula Karapınar anıt Meydanından otobüs kaldırılacaktır. O gün üzerinizde vebal kalmasın ve genel kurula katılarak dürüstlüğüne inandığını ekibi destekleyin. Oylarınıza talibiz” dedi.

konya damızlık birlikHararetli konuşması ile Üreticiler ve veterinerler tarafından ayakta alkışlanan Bölgenin insanı Mehmet Ali İmamoğlu, seçimde iddialı isimlerden birisi olarak konuşuldu.

Konya damızlık Birliği mevcut yönetim kurulu denetmen olan ve halen Konya Ereğli Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Ercüment Sarıkafa ise, Mevcut yönetimde yöneticilerin hatalarından dolayı üreticiye hesap veremediklerini ve üreticinin haklarını helal etmelerini söyledi. Sarıkafa, “Karapınar’dan sevip saydığım ve mevcut yönetimden Mehmet Tartan abimizi gerçekten sever ve saygı duyarım. Ona burada faturalarda dengesizlik olduğunu ve bunun vebalini taşıyamayacağımızı söylediğimde, kendisine sunduğum belgeler karşısında oda söyleyecek söz bulamadı ve masada bulunan yemeğini tamamlayamadı. Araştırıp öğrenmek için iki gün izin isteyen sayın Tartan üzerinden aylar geçmesine rağmen nedense bana halâ dönemedi. Mevcut Başkanımıza üreticilerimizin lehine bir adım atıp Birlik adına yem fabrikası açmamızı önerdiğimde bana dönerek (Ercüment, Başıma iş çıkarma, Yönetimimde, Beyşehir’de yem fabrikası olan arkadaşımın karşısında ben nasıl yem fabrikası açarım) dedi mi demedi mi?” konya damızlık birlik 2dedi.

Program yemek ikramı ile son buldu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık