DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Faydalı Alkoller

9 Mart 2015 Ekleme Saati: 09:54
471 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Alkol içeni her şekli ile soruna iter. Ölçülü de olsa içme sağlık sorunu olarak risk taşır. Oysa bugün gündemimiz de olan alkoller sağlık dâhil birçok alanda ihtiyaç hâsıl olan alkollerdir. Bu kimyasallar ile ilgili Kimya borsası ( kimyaborsasi.com ) adeta ürün borsası durumundadır.

Sülfürik asit ülkemizde üretilmekte olduğunu büyük bir gurur ile yazıyoruz. Suya çok benzemektedir bir adı da halk dilinde akü asididir. Berraktır renk ve kokuya sahip değildir. Isıyı açığa çıkarması ile çok tercih edilir. Kimya sektörünün bir numarasıdır.

İlaç, boya, gıda, metal ve birçok kullanım alanına sahiptir. İlaç hammaddesi veya yardımcı madde olarak kullanımdadır. Etil alkol Malezya’dan ithal edilir. Yanıcı özelliğe sahip ve rengi yoktur. İlaç sanayinde çokça kullanılmaktadır. Kişisel bakım, temizlik ve kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezidir. Ayrıca ambalaj sanayi kullanımında da vardır.

Metil alkol Rusya’dan ithal edilen başka bir güzelde bu kimyasaldır. Fiyatının ucuzluğu tercih edilme yüzdesini artırır. Akışkan bir sıvıdır. Canlı organizmalar için ciddi tehlike taşır. Metanol yapımında ve endüstri alanında kullanılmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık