DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Kalitenin Adı Joy Türk

30 Mart 2015 Ekleme Saati: 12:00
493 kez görüntülendi

Kalitenin Adı Joy Türk

Yıllar boyunca radyo insanların bilgilere daha kolay ulaşabilmesini sağladı. Bunun için de radyo kanallarının kurulması gerekiyordu. Gün geçtikçe radyo kanallarının sayısı arttı ve neredeyse her konuda yayın yapan bir kanal ortaya çıktı. Her ne kadar televizyonlar yaygınlaştıkça radyolara olan talep azalsa da zamanla radyoların yeri daha da sağlamlaştı. İnsanlar sadece haber alabilmek için değil, sıkıldıkça eğlenceli muhabbetleri dinlemek ve şarkılarla rahatlamak için radyoları dinlemeye başladı. Radyo kanalları da bu yönde adımlar atarak kendilerince yenilikler yaptı.

Türkiye’de de radyo kanallarının sayısı günümüze kadar bayağı artmıştır. Özellikle müzik konusundaki kanalların sayısı bir hayli fazladır. Öyle ki artık tematik radyo kanalları üzerinden devam edildiği de görülmektedir. Bunlardan bir tanesi olan slow müzik konusunda örnek bir kanalımı Joy Türk kanalıdır. Joy Türk hem normal radyolardan hem de internet üzerinden dinlenebilen bir kanaldır. Bu kanal slow müzik konusunda Türkiye’nin önce gelen kanallarından bir tanesidir. Bu konuda kendileri de o kadar eminler ki “Türkçe slow müziğin tek adresi” olarak bir sloganları bulunmaktadır. Joy Türk radyo kanalını online olarak canliradyodinle.com.tr adresinden dinleyebilirsiniz. Bunu yapmak için sadece radyo kanalının adına tıklamanız ve açılan sayfadaki oynatıcının çalışmasını beklemeniz gerekmektedir.

Joy Türk kanalı haftanın her günü 24 saat boyunca yayın yapmaktadır. Bu yayınların genelinde tercih edilen duygusal ve slow şarkılar olduğu için de tematik bir kanal olarak bilinmektedir. Kanalda Pazartesi günleri sabah saat 7’de Alper Çobanoğlu’nun JoyTurk’te Yeni Gün isimli programı başlar. Bu program yaklaşık olarak 3 saat boyunca devam eder. Bu program sabahları çok daha sakin bir şekilde hayata başlamanıza yardımcı olacaktır. Sabah sabah çok aşırı hareketli ve sesli müziklerden hoşlanmayan ve sakin bir kafa ile güne başlamak isteyenler bu programda aradıklarını bulabilirler. Bu programın ardından ise karışık şarkıların çalındığı Müzik Keyfi programı başlıyor. Yaklaşık 2 saat boyunca birçok sanatçıdan farklı parçaların çalındığı bu programda aradığınız sakinliği bulabilirsiniz. Yok ben biraz da müzikten konuşulmasını istiyorum diyorsanız eğer, Erhan Kılıç tarafından yayınlanan Müzik Gündemi programını dinleyebilirsiniz. Bu program saat 12’de başlıyor ve saat 17’ye kadar 5 saat boyunca devam ediyor. Bu programda hem güzel muhabbetlere hem de duygusal şarkılara doyacaksınız. Uzun süredir yayınlanan bu programın kemik bir takipçi kitlesi bulunuyor ve kendileri gibi olan birçok kişiyi de bu yayınlara davet ediyorlar. Oldukça güzel geçen bu yayın saatleri kanalın en önemli saatlerindendir. Saat 17’den sonra gece yarısına kadar ise Aşkı Hisset isimli program başlıyor. Bu aşamadan sonra ise sabah saat 7’ye kadar bu program devam ediyor. Duygusal şarkıların en üst noktada hissedildiği bu programda karışık olarak parçalar çalmaya devam etmektedir.

Joy Türk’te hafta sonları ise başka programlar yayınlanıyor. Cumartesi günleri saat 17 ile 18 arasında JoyTurk Akustik yayını yapılıyor. Bu yayının hemen ardından ise haftanın en çok dinlenen şarkılarının derlendiği bir TOP 20 listesi yayınlanıyor. Yaklaşık olarak 2 saat boyunca devam eden bu programın ardından ise geceye kadar sürece bir Aşkı Hisset başlıyor. Pazar günü ise öğlen 12’den saat 14’e kadar Zamansız Şarkılar programı ile birlikte Erhan Kılıç bizlerle birlikte oluyor. Bu programın ardından yine gün içinde Annemin Plakları ile eski şarkılardan güzel bir derleme ise Çetin Eker’den geliyor.

Joy Türk radyo kanalı canlı radyo dinleme sitesi olan canliradyodinle.com.tr adresinde bulunmaktadır. Bu siteye giriş yaparak ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde bu radyo kanalını rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık