DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kalorifer Böceği ilaçlama

6 Mart 2015 Ekleme Saati: 10:52
452 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüz modern evleri, konfor açısından insanlara inanılmaz kolaylıklar getirse de, halen en temel sorunlardan bazılarına çare olamamaktadırlar; böcekler. Aslında bu durum, modern evlerin suçu değildir. Ne kadar önlem alırsanız alın, ne kadar ihtiyatlı davranırsanız davranın, bu canlılar bir yolunu bularak evlerinizin içine girmeyi başarmaktadır. Yani, zamanının bir televizyon programında, bir fırın işletmecisinin söylediği; “böceklerin muz kasalarında içinde gelmesi” durumu, olayın içinde abartılı gibi görünse de, teorik olarak doğru bir cümledir. Böcekler, evlerde bulunan kanalizasyon sistemlerinden, kapı, pencere, baca boşluklarından hatta çantaların içinden çıkarak bile evlere girebilmektedir. Erken dönemde fark edilmeyen böylesi bir durum ise, zaman içerisinde oldukça ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Zira böcek türleri, insanlar ile yakın ilişki içerisinde olsa da, olmasa da ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. İşte bu tür sorunlara yol açabilen ve evlerde en sık rastlanan böcek türlerinden birisi de, kalorifer böceğidir.

Kalorifer Böceğinin Zararları

Kalorifer böcekleri, aslında dünya üzerinde 505 farklı türü bulunan hamam böceklerinden birisidir. Yaşadığı ortam, geçirdiği evrim sonucunda, biraz farklı bir yapıya bürünmüştür sadece. Bu böcekler, doğal habitat olarak; nemli ve sıcak ortamlarda yaşarlar. Şehir hayatının bir getirisi olan kalorifer daireleri ya da fırın, pastane gibi iş alanları yapıları gereği tam da bu böceklerin sevdiği ortamı oluşturmaktadır. Zaten kalorifer böceği olarak adlandırılmasının sebebi de, ilk olarak buralarda sıkça karşılaşılmasındandır. Boyları 1,5 ile 2 cm arasında değişebilen bu böcekler, diğer hamam böceği türleri gibi oldukça dayanıklı ve zor şartlarda dahi hayatlarını devam ettirebilen canlılardır. Bu sebeple, bireysel ilaçlama ya da mücadele yöntemleri ile asla yok edilemez aksine daha da direnç kazanırlar. Bu sebeple, böcek ilaçlama firması aracılığıyla mücadele edilmesi gerekmektedir. Doğanın en obur canlılarından birisi olan kalorifer böcekleri, buldukları hemen her türlü şeyi tüketebilirler. Özellikle gece beslenmelerinden dolayı, insanlar tarafından fark edilmeleri oldukça güç olmaktadır ve insanların tükettikleri gıdalara olan düşkünlükleri, pek çok hastalığın bulaşmasına yol açmaktadır.

Kalorifer Böceği ile Mücadele

Bu soruya verilebilecek en kısa ve net cevap haşere ilaçlama firması ile olacaktır. Yukarıda da bahsedildiği gibi, bireysel ilaçlar bu böceklerin yok olmasına değil, direnç kazanmasına neden olmaktadır.

Profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketleri, gerek sahip olduğu ilaç çeşitliliği, gerekse de uygulama yöntemleri nedeniyle, önce büyük sayıda böceğin yok olmasını, sonra yumurtadan çıkan böceklerin tekrar yumurtlayacak duruma erişemeden yok edilmesini sağlayarak, mekânlarınızı bu tür istenmeyen canlılardan tamamen temizlemektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık