DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Karapınar’lılar Tek Yürek

7 Mart 2015 Ekleme Saati: 19:31
8.085 kez görüntülendi

Konya Karapınar’lılar Derneği yönetim kurulu Konya Japon Parkı toplantı salonunda hemşerileri ile bir araya geldi.

Toplantıya, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Ak Parti Milletvekili Mustafa Kabakçı, Karapınar kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Yardımcısı Emre Özsoy, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Kamu Hastaneleri Daire başkanı Dr. Ahmet Ergin, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yetiştirici, Karapınar Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Meram İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nadi Soylu, Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Yaylacı ve Karapınar’lı işadamları ile basın mensupları katıldılar.

Açılış Konuşmasını Dernek Başkanı Fikret danış yaptı. Katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Danış, “Karapınar artık eski Karapınar değil. Yeraltı ve doğal güzelliklerimiz ile gelişen ilçemizin bu gelişimde payı olan yöneticilerimize teşekkürler ederim. Karapınar’ın gelişiminde, Başta Kaymakamımız ramazan Yıldırım, belediye başkanımız, sivil toplum örgüt başkanlarının payı büyüktür” diyen danış, Karapınar’ın sahip olduğu değerlerden bahsetti.

Sayın Vali Muammer Erol’u bir Karapınar’lı olarak kabul ettiğini söyleyen Danış, bu düşüncesini dinleyicilere sorduğunda ayakta alkışlanarak olumlu cevap aldı. Karapınar’lılar derneği olarak bir yurt yaptırmak istediklerini söyleyen Danış, “Karapınar’lılar Derneği adı altında bir yurdumuz olsun istiyoruz. İşadamlarımız ile görüşmelerimizde arsa temin edildiği takdirde omuz omuza biz yurdumuzu yaptırırız dediler. Valimizden, vekilimizden ve Belediye başkanımızdan bu konuda adım atmalarını bekliyoruz. Karapınar’lıların bir çatı altında toplanabileceği bir lokalimiz olsun istiyoruz. Ayrıca Konya karatay ve Karapınar arasında bulunan Yenikent köyünün de Karapınar’a bağlanmasını istiyoruz. Bu ilçemize ekonomik alanda ciddi oranda katkı sağlayacaktır. Yenikent Karapınar yolunun yapılmasını istiyoruz” dedi.

Sivil Toplum Örgütleri adına konuşan Nazım Sezer, “Karapınar’lı olmaktan ve Karapınar’da yaşamaktan gurur duyuyorum. Karapınar artık yeşeren bir pınar oldu. Sanayicilerimiz zor şartlarda çalışarak rekabet edecek potansiyele geldik. Sivil toplum örgüt başkanları olarak hepimiz beraber çalışmalar içinde başarıyı yakaladık. Mısır üretiminde Çukurovaya rekabet edecek üretime ulaştık. 1 milyon 200 bin ton mısır üretiyoruz. Enerji ihtisas bölgesi olmamız bizi mutlu ediyor ama biz bu enerji ihtisas bölgesinden Karapınar’lı olarak faydalanmalıyız. Ekonomimiz gelişmektedir. Konutlarımız gelişmektedir. İlçemizde özel okul, yıldızlı otel noktasında yatırım yapacaklara elimizi vermeye hazırız” dedi

Katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise “Karapınar 2670 Kilometre kare alanı ile yüzölçümü olarak ikinci büyüklükte bir ilçedir. 1 buçuk milyon dekar tarım arazimiz vardır. Alternatif ürünler ile ürün zenginliğine kavuştuk. Artık sadece arpa buğday değil mısır, yonca, pancar, ayçiçeği gibi birçok ürün yetiştiriyoruz. Karapınar tarım ve hayvancılıkta artık söz sahibi bir konumuna geldi. Termik santral kurulumu noktasında çalışmalar devam ediyor” diyen Yaka, ilçenin aldığı yatırımlardan ve parlayan geleceğinden bahsetti.

Karapınar size dedelerinizden miras değildir. Karapınar çocuklarınızın size emanetidir ve emanete hıyanet etmek yok. Çocuklarınızın emaneti olan Karapınar’a sahip çıkmalısınız. Karapınar teknolojik anlamda da çok gelişti. Karapınar çok hızlı gelişiyor” dedi.

Sözlerine karapınar’lı hemşerilerim diyerek sözlerine başlayan Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım ise, “Karapınar gelişmede rekorları kırıyor. Karapınar’lılar çöl de vaha yararttılar. Çalışkan insanlarımız var. İlçemize acilen gelmesini beklediğimiz hizmetler vardır. Bir özel okul, Fen Lisesi bir fakülte ilk aklıma geliveren eksiklerimizdir. Hastanemiz, Yurdumuz, okullarımız gibi devam eden yatırımlarımız var. Bu yatırımlarda bize destek veren Milletvekillerimize, Valimize bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz almak isteyenler Kürsüye gelerek duygularını paylaştı. CHP Karapınar Belediye meclis üyesi Ayhan Aygüneş Dünya kadınlar gününün kutlanmasını beklediğini söyleyen Aygüneş, Dünya kadınlar gününü kutladı. Kamu hastaneleri Genel sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ise, Karapınar Devlet hastanesi başhekimi Dr. Eser Şenkul’u bu toplantıda görememiş olmanın burukluğunu yaşadığını belirterek, Dr. Eser Şenkul’un Karapınar devlet hastanesine hizmet alımı noktasında şahsi gayretlerinin göz ardı edilemeyecek kadar çok olduğunu belirtti.

CHP belediye başkan adayı olarak seçime giderek seçimi kaybeden Eczacı Ahmet Sezer ise, Karapınar’ın sahipsiz kalmaması gerektiğini söyledi.

Karapınar’lılar Dernek başkanı Fikret Danış valiye hitaben sizi hemşerimiz olarak görüyoruz kabul eder misiniz diye tekrar sorunca, Vali Muammer Erol da duygularını anlatan cümleleri söylemek üzere kürsüye geçti. Daha sonra Vali Muammer Erol’a Karapınar Belediye başkanı Mehmet yaka Tarafından forma hediye edildi.

karapınarlılar derneği 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık