DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

KETOJENİK DİYET NELER İÇERİYOR?

17 Mart 2015 Ekleme Saati: 11:49
447 kez görüntülendi

KETOJENİK DİYET NELER İÇERİYOR?

Diyet Ekmeksiz de Yapılabilir Mi?
Her şey sadece ezber bozmakta. Yemeklerinizi ekmek olmadan tükettiğiniz süre boyunca, yemeklerin asıl tatlarını tatmış olacaksınız. Gerçek lezzetleriyle tüketmiş olacaksınız.
Yağ İyi Kullandığınız Taktirde Güçlü Bir Silaha Dönüşebilir;
Ketojenik diyetin en önemli parçası olan yüksek kalitede soğuk sıkılmış bitkisel yağlar, ketojenik diyette önemli yer tutmaktadır. Özellikle omega-3, D vitamini gibi yağ asitlerini ve yağda eriyen vitaminleri sağlamaktadır. En nitelikli olan yağlar, balık yağı, kolza tohumu, kenevir yağı ve keten yağıdır. Bu yağların kesinlikle hava almaması ve ısıtılmaması gerekmektedir. Salatalarınız da özellikle de lor peyniri ile, günlük tükettiğiniz yiyecekleri tatlandırmak için tüketebilirsiniz. Yapacağınız diyette günde 4-6 gram omega-3 bulundurmalısınız.
Süt Şekerine Dikkat Etmelisiniz;
Günlük tüketeceğiniz besinleri seçerken süt şeker değerinin düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle lor peyniri, türevler ve yoğurt gibi yağı azaltılmış düşük kalorili popüler ismiyle light ürünler de fazladan şeker ilavesi ve süt şekeri vardır. Bu yüzden diyet ürünlerini değil de, normal yağlar içeren ürünleri tercih etmelisiniz.
Kahvaltınızı Kesinlikle Yapmalısınız;
Peynir seçerken, alp peyniri, tam yağlı ya da eksi kaşar peynirlerini tercih etmelisiniz. Bu peynirler de karbonhidrat miktarı düşüktür. Diyet için isabetli seçimler yapmak istiyorsanız, koyun peyniri, tam yağlı ve keçi peynirlerini seçmeniz isabetli tercihler olacaktır. Düşük karbonhidrat barındıran yiyeceklerden istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Soya ürünleri sizin için iyi bir protein kaynağı olacaktır. Soyalı ürünler tüketirken, karbonhidrat miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Tercihlerinizde Öncelik Etten Yana Olmalıdır;
Et alışverişi yaparken, özellikle de meralardan yaparken, serbest olarak beslenmiş hayvanların etlerini tercih etmeye çalışmalısınız. Bu etler omega-3 bakımından ve hem pişirme süresi hemde lezzet bakımından diğer etlerden farklılardır. Omega-3 açısından da zengin bir besin kaynağıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık