DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

KİGAL Yine Gurur Tablomuz

28 Mart 2015 Ekleme Saati: 00:47
2.748 kez görüntülendi

KİGAL Yine Gurur Tablomuz

Karapınar Mucitleri yine KİGAL’dan

Türkiye genelinde TUBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından Ocak 2015 de 46.  açılan proje yarışmasına Karapınar’dan da çok sayıda Orta Öğretim öğrencisi katıldı. Konya Bölgesinden (Konya, Isparta, Antalya, Burdur, Denizli) illerinden toplam 821 proje katıldı. Yapılan değerlendirme de 100 proje 30 Mart 20 Nisan arasında Konya Mevlana Kültür Merkezinde yapılacak olan Bölge sergisine davet edildi. Bu 100 projenin 28 i Konya bölgesinden davet edilmiş olup 2 si de ilçemiz KİGAL dan Fizik alanından olmuştur.

Başarılı projeleri ile ilk 100 proje arasına giren öğrenciler, kendilerini tecrübeleri ile destekleyen yarışmaya hazırlayan Gönül Karabacak ve Yavuz Çimen öğretim görevlilerine ve ayrıca ailelerine teşekkür ettiklerini söylediler.

Öğrencilerinin başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirten Fizik Öğretmeni Gönül Karabacak, “TUBİTAK proje yarışmalarına her seferinde katılıyoruz ve başarılı neticeler alıyoruz. Öğrencilerimiz ile önce okulumuz adına sonra ilçemiz adına gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizden Niyazi Kocabaş, Furkan Taşdemirel, Halil İbrahimGenel ve Cihat sayar’ın projeleri sergide yarışmaya dahil edildiler.Öğrencilerimizin bu zor ve masraflı çalışmalarını takdir eden Karapınar Belediyesi ve Karapınar Ticaret ve sanayi Odası Yönetimlerine vermiş oldukları katkıdan dolayı teşekkür ederiz. Bu çocuklar memleketimizi en güzel şekilde temsil ederek bilim adına bir imza atmayı başarmışlardır. Diliyor ve umuyorum ki, ödüle de layık bulunacaklardır. Öğlecilerimizin hazırladığı projeler, Tarlada kalan atık yapıdaki lifli bitkilerin C-25 beton harcına karıştırılarak dayanıklılığın tespiti ve Metallerde genleşme özelliğinden faydalanarak Orman yangınlarının önlenmesinde katkı sağlamaktır. Projenin bu aşamaya gelmesinde destek veren Okul idaresine, öğretmen arkadaşlarımıza, Karapınar Belediyesine ve Ticaret ve sanayi Odası başkanlığına teşekkür ederiz” dedi.kigal 1kigal tubitak 2015 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık