DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Maddeler Ve Kullanımı

9 Mart 2015 Ekleme Saati: 09:53
788 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

İnsanları yaşaması için gerek duyulan belirli maddeler bulunmaktadır. Kimya bölümleri adı altında bu maddeler ve oluşumları incelenmektedir. Oksijenin ne kadar önem arz eden bir madde olduğu, neyden oluştuğu gibi konuları içermektedir. Birçok element bu konuda araştırılmakta ve kullanım alanları belirlenmektedir.

Magnezyum klorür, MGCI2 formülü ile incelenmektedir. İnorganik ve düzensiz madde olarak alkolde ve suda çözünümü gerçekleştirilmektedir. Magnezyum klorürün donma noktasından faydalanılmaktadır.

Yollarda buzlanma sorununa çözüm getirmektedir. Bu nedenle buz çözücü olarak da bilinmektedir. En sağlıklı magnezyum klorürün Japonya’da deniz tuzundan elde edildiği söylentileri bulunmaktadır.

CuSo4 formülüne sahip bakır sülfat mavi renginde olmaktadır. Susuz formda kankantit minerali olarak doğada bulunmaktadır. Metanol ve gliserinde iyi çözünen madde suda da çok iyi çözünürlüğe sahip olmaktadır.

Pirit küllerinden ya da metalik bakırdan elde edilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda çözelti içerisinde bozulmaya uğramaktadır. Bozulma sonucu renginde değişiklikler meydana gelmektedir.

C3H8O2 formülü ile tanınan madde olan mono propilen glikol, renksiz su ile bütün oranlarda karışım sağlayabilen berrak bir solvent olmaktadır. Etanol ile hemen hemen eşit düzeyde syreden bir mikrop öldürücü olarak bilinmektedir.

Kozmetikte kullanılmaktadır. Bu nedenle yüksek saflıkta ve kokusuz üretilmektedir. http://www.kimyaborsasi.com.tr/ web adresi bu kimyasallar hakkında geniş bilgi barındırmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. erhan dedi ki:

    orjinal makalelerin bulunduğu siteler google yeterinde hakettiği değeri bulmuyor .. şimdilik.örnek (www.ikincielesyaevi.com)

Yukarı Çık