DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Medeniyet Okulu Kahvehanelerde

13 Mart 2015 Ekleme Saati: 09:16
1.060 kez görüntülendi

Medeniyet Okulu Kahvehanelerde

İLÇEMİZDEKİ KAHVEHANELERDE ÇİFTÇİ BULUŞMALARI DÜZENLENDİ

 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karapınar Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Medeniyet Okulu Projesi kapsamında İlçemizde Çiftçi Buluşmaları isimli program gerçekleşerek tarımsal konularda çiftçilere bilgilendirilme yapıldı. Medeniyet Okulu’ndaki görevli Meddah ve sanatçılar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’yı Makamında ziyaret ederek program içeriği hakkında bilgiler verdiler.

medeniyet okulu kahvehanelerdeKarapınar’da vatandaşlarımıza yönelik belirlenen 3 adet kahvehanede 10.03.2014 Salı günü Saat 14.00’ de Apak Mahallesi Çorakçılar Caddesindeki Yaylalı Kahvehanesinde,16.00’da Kale Mahallesi Pınarbaşı Caddesindeki Fidan Çay Ocağında ve 19.30’da ise Hacı İsa Mahallesi Meram Caddesindeki Omar Acar’ın (Topal Halisin) Kahvehanesinde çiftçilere yönelik düzenlenen programda; tohum, buğday, ekmek, kanaat ve israf konularında bilgi verildi. Saat 14:00 de Apak Mahallesi Çorakçılar Caddesindeki yaylalı kahvehanesindeki programa Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’da katılarak çiftçilere yönelik programı sonuna kadar izledi.

medeniyet okulu kahvehanlerde 2
Vatandaşlarımıza her kahvehanede 45 dakika boyunca, toplamda 3 farklı kahvehanede 135 dakika çiftçilerimize ekmek ve buğday konuları ele alınanak meddah gösterisi ve türküler yer aldı. Çiftçiler Buluşmasına iştirak eden vatandaşlar,hoşça vakit geçirirken sanatçılardan Aşık Veysel’in Benim sadık yarim kara topraktır isimli türküyü istemeyide unutmadılar. Çiftçi Buluşmalarına katılan vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karapınar Belediyesine teşekkür ederek böyle güzel çiftçileri bilgilendirme programlarının sıksık ilçemizde yapılmasını arzu ediyoruz dediler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık