DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Önce Sağlık Önce Güvenlik

9 Mart 2015 Ekleme Saati: 13:34
560 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Hayatın her alanında gerekli olan işin başı sağlık olmaktadır. Sağlıklı bir yaşamın devam etmesi her alanda ilerleme göstermektedir. Bu sağlıklı yaşam için gerekli ön koşul ise gerekli tedbir ve önlemlerle bu sağlığı muhafaza etmek olmaktadır.

İş güvenlik levhaları, bu güvenlik için alınan önlemlerden bir kısmını oluşturmaktadır. Çalışılan alanlarda farklı resim, isim ve işaretlerle uyarı levhaları o alanda çalışma yapıldığını ve girilmesinin tehlikeli hatta yasak olduğunu belirtmektedir. Bu alanlara girilmemektedir. İş güvenliği levhaları zorunlu olarak yapılmaktadır. Kanunlarla desteklenmekte ve yaptırıma sahip olmaktadır.

İş güvenliğinin sağlanması ve uygulama alanında iş kıyafetleri giyilmektedir. Çalışanı kötü hava şartlarından ve olası tehlikelerden kurtarmak için önlem niteliğinde bulunmaktadır.

İş güvenliği adı altında yapılan uygulamalar ve eğitimler önemini kaybetmemektedir. Çalışanların her türlü tehlikeye karşı önemle korunması gerekmektedir. Yapılan iş ne olursa olsun can güvenliğinin önüne geçememektedir.

Böylece hayat standartlarının yükseltilmesi ve çalışanlara değer verilmesi önce güvenlik unsurları olarak anlaşılmaktadır. İşveren ve resmi kanunları yönlendiren kişilerin bu konuda büyük görevlere sahip olmasının yanında çalışanlarında bilinçlenmesi ve bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.  www.onceguvenlik.com bu konuda hizmet sunan online bir platformdur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık