DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

PARMAK İZİ OKUMA

11 Mart 2015 Ekleme Saati: 21:34
560 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Parmak izi okuma, personel takip sistemleri içerisinde en sağlıklı çalışan sistemlerin başında gelir. Herkesin parmak izlerinin farklı olmasından yola çıkılarak üretilen bu sistemlerde kişileri karıştırma ihtimali bulunmamaktadır. Parmak izi okuma cihazının üzerinde bulunan prizma parmak basıldığında parmak izi değerlerini matematiksel bir değere çevirir . Bu değer o kişiye ait olan parmak izinin rakamsal karşılığına denk gelmektedir.

 

Parmak izi okuma; dahili hafızası sayesinde üzerinde on binlerce veri tutabilir, bilgisayardaki offline yada online yazılım sayesinde cihazdaki bilgiler anlık yada istenildiğinde programa çekilebilir ve raporlanabilir. Parmak izi okuma sistemi cihazlarının üzerinde bulunan uyarı ışığı ve sesli uyarı sayesinde geçişlerinizde teşekkürler, lütfen tekrar deneyin, kayıt başarılı gibi uyarılarda bulunabilir. Cihazın üzerinde bulunan lcd ekran sayesinde parmak okutan kişinin ismi de ekranda gözükmektedir.

 

Parmak izi okuma cihazının tetik özelliği sayesinde, bariyer, turnike, elektronik kilit gibi, tetiklenebilen ürünlere tetik verilebilir. Ne kadar süreyle tetik verileceği ayarlanabilir. Parmak izi okuma, perkotek ortalama 3000 parmak izi kaydedebilir. Kişilerin 10 parmağa kadar kaydedilebilmesine olanak sağlar. Kolay montajı sayesinde sistemlerle anında entegre olur. Parmak izi okuma, personel devam kontrol sistemi, yemekhane sistemi, üye takip, tuvalet takip, Access yazılımları gibi bir çok yazılımla offline ve stand alone olarak çalışabilir.

 

Parmak izi okuma sistemleri, hemen hemen her sektörde başarıyla kullanılmaktadır. Kartlı ya da şifreli cihazlardaki güvenlik açığı parmak izi okuma sistemlerinde bulunmamaktadır. Parmak izi sistemlerinde bir kişinin başka bir kişinin yerine parmak okutması ve bunun cihaz tarafından onaylanması mümkün değildir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık