DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

PDKS

11 Mart 2015 Ekleme Saati: 21:36
567 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Şirket, kurum ve benzeri işyerlerinin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında personelin işe giriş ve çıkış saatlerini güvenli ve doğru bir şekilde kayıt altında tutmak ve bu saatlere göre personelin hakkedişini ve kontrolünü sağlamaktır.

Günümüz teknolojisiyle parmakizi, şifre, kart, yüz tanıma, retina tarama ve benzeri şekillerde online veya offline takip sistemleri mevcuttur. Bu sistemler personelin işe giriş, çıkış saatlerinde hatta molalara giriş, çıkışlardaki sürelerini pdks programlarına aktararak firmanın kişi hakkında bazı hesaplamalar yapmasına olanak sağlar.

Bu giriş çıkışlar sayesinde işveren personelin ister sadece giriş çıkış saatlerinin bilgisini almak yada maaş hesaplamada kullanabilmektedir.

PDKS’de giriş çıkış takibi için en karmaşık vardiya sistemlerinde dahi kolaylıkla kullanılabilmektedir. Vardiya takibi için personelin sadece giriş ve çıkışta birer sefer cihazı kullanması yetmektedir. Geri kalan vardiya algılama ve hesaplama program sayesinde personel birkaç menüye girerek kolaylıkla hesaplama ve rapor alabilmektedir.

PDKS aynı zamanda çalışan personel için işe giriş çıkışlarda bir disiplin ve devamsızlığı azaltacak bir etkiye sahiptir. Kendi giriş çıkışlarının takip edildiğini bildiğinden geç kalmalar ve erken çıkmalarda azalmaktadır.

Pdks fiyatları, çalışanlara güvensizlik değil tam tersi güven veren bir sistemdir. Herhangi bir anlaşmazlık durumlarında her giriş çıkış kayıt altında olduğundan idari durumlarda kanıt olarak kullanılabilir.

Aynı zamanda eski imzalı düzende başkasının yerine giriş yapma imkanı minimuma indiğinden hem personelin kendisinin yapmadığı girişler yüzünden güvensizlik olmayacak ve aynı zamanda işveren için kati bir bilgi olacaktır.

PDKS sistemleri aynı zamanda birden fazla cihaz hatta ülke çapında şubeleri olan firmalar için bilgilerin tek bir yerde sağlıklı bir şekilde toplanmasını sağlar. Bu şekilde farklı bölgelerden gelen kayıtların birbiriyle uyuşmazlığı veya değiştirilmiş olmak ihtimalini ortadan kaldırır. Bu sistem için bir cihaz sayısı sınırlaması yoktur. Onlarca şube veya mağazanın giriş çıkışları tek bir merkezden kontrol edilebilir.

Bu giriş çıkışların raporlaması çok esnek ve kolay bir şekilde alınabilmekte ve diğer programlara (Word, Excel gibi) aktarım yapılabilir ve internet üzerinden mail atarak şirket yetkililerine rapor olarak sunulabilir.

Aynı zamanda bu raporlar pdks programı tarafından günlük veya günde istenen adette istenen kişilere otomatik olarak mail atabilir.

Cihaz bağlantıları genele network üzerinden yapıldığından cihazlardan bilgi almak için cihazın yanında bulunmama zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.

PDKS Programı aynı zamanda birden fazla bilgisayarda da çalışabildiğinden sadece raporları mail olarak almak yerine istendiğinde istenen raporun anlın olarak alınması sağlanabilir.

Kurulum maliyeti olarak sistemin getirileri perkotek ve personelin devamsızlığının azalmasından kaynaklanan iş gücü kazanımının yanında oldukça az maliyetlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık