DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Power Türk Türkçe Pop

30 Mart 2015 Ekleme Saati: 12:45
564 kez görüntülendi

Power Türk Türkçe Pop

Türkçe pop ve rock müziği üzerine yayın yapma ilkesi ile kurulmuş olan müzik yayın grubu Power Türk, 2001 yılından beri yayın yapmaktadır. İstanbul merkezli yayın yapan kuruluşun birçok il ve ilçede yayın frekansı bulunmaktadır. Bu frekansları daha detaylı görmek isterseniz Power Türk’ün web sitesini ziyaret ederek frekanslar bölümüne göz atabilirsiniz. Dıgıturk, D-Smart ve Tele Dünya frekanslarına da yine buradan ulaşabilirsiniz. Toplamda yirmi dört il ve ilçede yayın yapan radyo kuruluşunun her geçen gün daha fazla alana yayılma çalışmaları da devam ediyor.

Haftanın yedi gününde nasıl bir yayın akışı olduğuna da yine web sitesinden göz atabilirsiniz. Pazartesi günleri saat 06.00 ile yayına başlayan kuruluş saat 24.00’a kadar yayını aralıklarla devam ettiriyor. Haftanın diğer günlerinde de yine yakın saatlerde yayın akışına devam eden Power Türk, yurtdışında da Türkçe popun tanıtılmasında önemli bir ortam sağlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışı yapılan bu ataklar sadece kanalın gelişmesine değil Türk müziğinin gelişmesine de katkıda bulunuyor.

Power Türk televizyon kanalı Türkiye dışındaki ülkelerde izlenme oranları da oldukça yüksek, bu ülkelerin arasında Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda ve İsviçre gibi ülkeler yer alıyor.

Cem Hakko birçok radyo frekansının sahibi olarak biliniyor, bu radyo frekansları arasında Power Türk FM’de bulunuyor. Radyonun önemli programlarından bahsetmek gerekirse; Pop Sabah 06.30 – 10.00, Top Türkçe Pop programı ise haftanın çoğu günü ve saati yayın yapıyor, Eve Dönüş adlı program Pazartesi ve Cuma günleri 16.00 – 20.00 saatleri arasında yayın yapıyor.

Power Türk’ün müzik ödülleri de müzik dünyasına önemli kazanımlar sağlayan bir etkinlik. 2007 yılında verilmeye başlanan müzik ödülleri halkın smsleri ile veriliyor. 2008 yılında verilen ödüllerde En İyi Erkek Sanatçı Ödülü’nü alan Yalın, En İyi Şarkı Ödülü’nü alan “Sensiz İstanbul’a Düşmanım” isimli şarkı ile Gripin ve Emre Aydın gibi ödüller bulunuyordu.

Power Türk FM’in kardeş frekansları Power FM, Power XL, Power Türk FM Avrupa, Radyo Fenomen, PowerLove gibi radyo kuruluşları yer alıyor. “Önce Müzik” sloganı ile yayın yapmakta olan radyo frekansının önceliği müzik olanlara öncelik veriyor. Power Türk FM radyo hayatına aslında 2001 yılında atılmamıştı, daha önce de radyo yayını yapan tecrübe sahibi bir radyo kuruluşu. 1992 ve 1997 yılları arasında Güngören FM olarak yayın yapan kuruluş 1997 ve 2001 yılları arasında isim değişikliğine giderek Gün FM ismini aldı ve daha sonra da şimdiki ismini alarak müzik dünyasındaki yerini güçlendirdi.

Power Türk FM’in web sitesinde müzik dünyasından haberlere ulaşabilirsiniz ayrıca Pop 40, Albüm Yorumları, Röportajlar ve Anında İste gibi bölümler yer alıyor. Anında İste bölümünde boş kısımlar doldurularak yayın akışı içerisinde dinlemek istediğiniz parçanın ismini gönderebiliyorsunuz. Etkinlikler bölümünde konserlerden bilgiler alabilirsiniz, nerede hangi tarihte kimin konseri var Power Türk FM öncülüğünde öğrenebilirsiniz. Tıkla-dinle bölümünden birçok Türkçe Pop müziğe ulaşım sağlayabilir ve anında dinleyebilirsiniz.

Funda Arar’ın Yeni Albüm Konseri Power Türk sponsorluğunda Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek ayrıca Emre Aydın ve Model grubu 8 Nisan Çarşamba günü Salon Edirne’de sevenlerine müzik ziyafeti yapacaklar. Power Türk, Yandex ile ortaklık kurarak, sadece Yandex kullanıcılarının faydalanabileceği bir eklentiyi sunuyor. Bu eklentiden faydalanmak için Yandex Browser kullanmanız gerekiyor.

Canlı radyo dinlemek doğru adrestesiniz, sadece Power Türk FM değil birçok radyo frekansına kesintisiz olarak sitemizden ulaşabilirsiniz, müzik hayatınızdan hiç eksik olmasın diye.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık