DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Radyo Seymen ile Keyifli Saatler

30 Mart 2015 Ekleme Saati: 13:00
594 kez görüntülendi

Radyo Seymen ile Keyifli Saatler

Radyo kullanımı son yıllarda artan araç sayısı ve trafikteki bekleme süreleri ile doğru orantılı olarak arttı diyebiliriz. Bu iki sebep radyoların çok daha fazla tercih edilmesinin önünü açtılar. Özellikle müzik konusunda bilgisayar ve telefonların, radyoların yerine tercih edilmesi oldukça sıkıntılı bir zamanın da başlangıcı olmuştu. Daha sonrasında ise haberler için insanlar yine radyolar yerine televizyonları ve interneti tercih etmeye başladılar. Bu durum radyoların sonunu getiriyor gibi gözükse de kullanıcı sayısındaki artış radyoların istemsiz bir şekilde yeniden doğmasını sağladı. Zaten ölmediği söylenen radyolar şimdilerde çok daha fazla tercih edilmektedir.

Radyo denildiği zaman akla birçok farklı radyo kanalı gelmektedir. Bunlar arasında son zamanlarda kendini gösteren bir kanal var ki dinleyen herkes bu kanalın müptelası olmaktadır. Radyo Seymen’den bahsediyoruz. Radyo Seymen kanalını dinleyenler bu kanalın eski adının Radyo Barış olduğunu da bilecektir. Bu kanal ilk olarak 1994 yılında ilk yayınlarına başladı. Daha sonrasında ise 6 yıllık bir yayın hayatı sonucunda adını değiştirdi ve Radyo Seymen olarak dinleyicilerinin karşısına çıktı. Özellikle Anadolu’da çok dinlenen başarılı parçaları dinleyici ile buluşturan bu radyo kanalı, halk müziğine de önem vermektedir. Bu radyo kanalı halkın içinden geldiklerini söyleyerek onlar için çaldıklarını bildiriyor. İlk başlarda Marmara bölgesi için yayın yapan bu kanal sonrasında Türkiye geneline yayılma kararı almıştır. Şimdilerde birçok farklı lokasyondan da rahatlıkla dinlenebilen bir kanal olan Radyo Seymen’in yeni sloganı da Türkiye’yi Oynatan Radyo’dur. Bu sloganın da hakkını veren kanal yayınlanan programlarında gerçekten de oldukça eğlenceli ve hareketli parçalar çalmaktadır.

Radyo Seymen’i canliradyodinle.com.tr sitesinde dinleyebilirsiniz. Bu sitede diğer birçok canlı radyo kanalını da dinlemeniz mümkündür. Sadece anasayfadan istediğiniz radyo kanalını seçmeniz yeterli olacaktır. Bu radyo kanalının sayfası da yine aynı şekilde bulunabilmektedir.

Radyo Seymen kanalının yayın akışı sabah saat 7’de başlamaktadır, diğer birçok kanalda olduğu gibi. Kanalın açılışını Melih, Sevgi Çemberi isimli programı ile yapıyor. Bu program 3 saat boyunda devam etmektedir. Hafta boyunca her gün yayınlanan bu program güne oldukça enerjik başlamanızı sağlar. Özellikle yayınlanan parçalar İç Anadolu’nun mükemmel ezgilerini taşımaktadır ve dinleyen yerinde duramayacak seviyeye gelmektedir. Sabahları, özellikle de Pazartesi günleri güne başlarken bu şarkılar ve program size ilaç gibi gelecektir. Bu programı dinlerken kendinizi çok başka diyarlarda bulmanız mümkündür. Bu programın ardından ise Zehra Bacı isimli program gelmektedir. 4 saat devam eden bu radyo programı ise yine Anadolu’nun en hareketli parçalarını sizinle buluşturmaktadır. Bu şarkıları dinlerken hop oturup hop kalkacaksınız. Zehra Bacı’nın yayınından hemen sonra ise Ayaşlı Hakan’ın programı başlıyor. Bu programda da Anadolu ezgilerini duyacaksınız. Yayın yaklaşık olarak 3 saat sürüyor ve akşamki programlar öncesinde iyice enerji depoluyorsunuz. Bu programın ardından ise Gara Gız programı başlıyor. Gardaşlarım ve bacılarım için çalıyorum diyen Gara Gız’ın programı da diğerleri gibi oldukça eğlenceli ve hareketli geçiyor. Bu yayınları üst üste dinlediğinizde ise kendinizi birden bire çok mutlu bir şekilde bulabilirsiniz. Çünkü bu kanal insanı bu hale getirmektedir. İsteseniz de neşenizi kimse bozamaz. Son olarak da akşam 8’de başlayan Bazarcı Bora yayını ile günün son dakikalarına yaklaşıyoruz. En son da akşam saat 23:00’da yayını başlayan Karagöz programı ile gün bitiyor. 3 saat süren bu program ile de günün bütün stresini üzerinden atıyor ve rahatlıkla uykunuza gidebiliyorsunuz. Bu programın ardından ise sabaha kadar Radyo Seymen’den güzel ezgiler dinleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık