DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Radyo Viva Dinle

30 Mart 2015 Ekleme Saati: 13:15
604 kez görüntülendi

Radyo Viva Dinle

İnsanların uzun zamandan beridir kullandığı araçlardan birisi olan Radyo ülkemizde de 75 senedir kullanılıyor. İlk radyonun ülkemize geldiği 1940 yılından itibaren radyo ülkedeki her eve yavaş yavaş girmeye başladı. İlk başlarda çok fazla kişinin toplandığı yerlerde bulunan bu radyolar zaman geçtikçe evlere dağıldılar. Her evde bir tane radyo olduğu zamanlara gelindiğinde ise radyo programlarının da sayısı artmıştı. Bununla doğru orantılı olarak da farklı radyo kanalları ortaya çıkmaya başlamıştı. Televizyon gelip de radyonun egemenliğini elinden alana kadar evlerde radyo programları dört gözle beklenirdi. Herkes kulak kesilir ve bu yayınları iyice dinlerdi. Akşamları yayınlanan haberlerden sonra ise bir tiyatro oyunu yayınlanıyordu. Bu o zamanlar herkesin en büyük eğlencesiydi. Zamanla televizyonun evlere girmesi ve ardından da internetin ortaya çıkması ile bu durum da giderek bitti. Şimdilerde ise radyolar eskisi gibi insanları bir arada tutmak için değil de insanların tek başlarına dinlemekten zevk aldıkları yayınlar haline geldi. Tabii ki halen beraber yayınları dinleyenler var ama daha çok duygusal kanalları dinleyenler yalnız başlarına bu duyguları yaşamayı isteyen kişiler olabilmektedir. Bu durum herkes için geçerli değildir ama bir kısım tabii ki böyle. Bunun dışında kalan büyük çoğunluk ise halen pop müzik için radyoları tercih ediyor. Bir de radyolardaki programların kalitesi de gün geçtikçe daha fazla artıyor ve insanlar daha çok önem vermeye başlıyor. Radyo Viva da bu önem verilen kanallardan bir tanesidir. Özellikle hafta içi yayınlanan programları birçok dinleyici tarafından çok beğeniliyor ve dinleniyor.

Radyo Viva’yıonline canlı radyo dinleme sitesi olan canliradyodinle.com.tr sitesine girerek bulabilirsiniz. Buradaki radyo adına tıklayarak açılan sayfada canlı olarak bu yayını takip etmeniz mümkündür.

Radyo Viva uzun süredir yayın yapan başarılı kanallardan bir tanesidir. Pazartesi gününden başlayan ce Cuma’ya kadar devam eden hafta içi maratonunda birçok farklı program ile karşılaşılmaktadır. Bu programlardan ilki ise Doğan Canlı programıdır. Bu yayın sabahları saat 7 ile 9 arasında dinlenebilir. Yayın içeriğinde gününüzü renklendirecek muhabbetler bulunduğu gibi haberler de verilmektedir. Hoş bir sabah sohbeti ile güne kim başlamak istemez ki? Bu güzel sohbet ve müziklerin ardından ise hemen İnce Ayar programı ile Özay Şendir yayına başlıyor. Bu 1 saatlik yayında ise Dünya ve Türkiye’deki siyasal ve ekonomik konular hakkında tartışmalar yapılıyor. Ayrıca bu yayında birçok konuda da dinleyicilere her yerde bulamayacakları ya da gözden kaçırabilecekleri bilgiler veriliyor. Radyo Viva’nın saat 10’dan 13’e kadar olan bölümünde ise Viva Ekspres yayını başlıyor. Bu güzel yayının ardından Viva Ekstra yayını geliyor. Bu iki güzel müzikli yayın sizleri bir rahatlatıyor ve sonrasında ise Eğlencelik isimli program başlıyor. Her akşam saat 18’de ise Radyo Viva’nın mükemmel programı Hopdedik Ayhan Show başlıyor. Bu yayın alabildiğine eğlence dolu ve yarışmalarla bezelidir. Bu yayını kaçırmak istemeyeceğinizi garanti edebiliriz. Bu yayının bittiği saat 20:00’da Türkçe Müziğin Keyfi programı başlıyor. Yarım saat süren programdan sonra ise 1 buçuk saat kadar sürecek olan eğlenceli bir yayın olan Şebeke başlıyor. En son da üç nokta programı ile dün noktalanıyor.

Bütün bu güzel programları ve yayınlanan başarılı Türkçe müzikleri online olarak takip edebilmek için canliradyodinle.com.tr sitesine giriniz. Anasayfada yer alan radyo isimleri arasından Radyo Viva’yı bulunuz ve ona tıklayınız. Canlı radyo dinleme sayfası hemen açılacaktır ve otomatik olarak yayın başlayacaktır. Sizin daha fazla bir şey yapmanız gerekmiyor. Ses ayarınızı yapın ve koltuğunuza yaslanın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık