DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Sağlığın Önemi

20 Mart 2015 Ekleme Saati: 10:32
432 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Sağlıklı yaşamak marifet ve özveri isteyen bir durumdur. Buna bağlı olarak sağlıklı olmak, sağlığına dikkat etmek, sağlığı önemsemek gibi durumlar insanın kendi yaşamı boyunca sağlık kavramını ne kadar dikkate aldığı ile doğru orantılıdır.

Sağlıklı olmayı isteyen bir birey yemesine, içmesine, oturup kalkmasına, günlük sporunu yapmaya vb. dikkat etmek zorundadır. Yoksa sağlıklı olmak için uğraş verdiğini söylemek yanlış olur.

Demek ki birey ilk başta sağlığın önemini kavramalı ve ona göre yaşamını düzenlemelidir. Sağlıklı yaşamak için belli bir yaşa gelmiş birey için kolay bir seçenektir.

Ancak hayata karşı bir savunma mekanizması geliştiremeyecek yaşta olan çocuklar için bu durum biraz zorlaşmaktadır. Çocuklar bu nedenle var olan birçok hastalığa yakalanma riski altındadırlar. Çocuklarda astım gibi hastalıklar genellikle gribal enfeksiyon kaynaklıdır.

Örneğin sigara dumanına maruz kalma bu hastalığa yakalanmayı hızlandırır. Bunun için çocuk astım olmadan tedbirler alınmalıdır.

Birçok çocuk hastalıkları da alerjik olarak meydana gelmektedir.

Bu durum bazen basit gibi görünen alerjik nezle hastalığına dahi sebep olmaktadır. Çocukların savunma mekanizmalarını hastalıklara karşı etkin kullanamayışı ve sürekli kontrolsüz hareketlerde bulunması sebebi ile hastalıklara yakalanması olasıdır.

http://www.ahmetakcay.com adresi hastalık ve tedavi süreci hakkında faydalı bilgiler sunmakta olan online bir platformdur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık