DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Siz Türkler Sevmeyi Öğrenmelisiniz

26 Mart 2015 Ekleme Saati: 23:31
2.156 kez görüntülendi

Siz Türkler Sevmeyi Öğrenmelisiniz

Karapınar Öncü Kız Yurdunda Üniversite öğrencilerine seminer verildi. Karapınar İlçe Emniyet Müdürü Harun Yaldız tarafından, Karapınar Özncü kız yurdunda gençlere “sevmek” konulu seminer verildi.

Yurt Müdiresi Tuba Cesur ve öğrencilerin katıldığı seminerde, sevmenin insan hayatındaki yeri ve öneminden bahseden İlçe Emniyet Müdürü Harun Yaldız, “Sevdiklerinize sevdiğinizi sık sık vurgulayın” dedi. Yaldız, öğrencilere sevdiklerinize sevdiğinizi söyleyen bir mesaj yazın ki sevildiklerini anlasınlar dediğinde öğrencilerden birisi, sevgimizi anlatmanın farklı yolları vardır. Sözcüklerde yalan olabilir ama ifadelerde yalan daha zordur” dedi.

Karşılıklı sohbet havasında geçen seminerde öğrencilerden Aynur isimli bir Bayan,   “Özellikle (siz Türkler) diyerek hitap ediyorsunuz ve Türk’lerin sevilmediğini vurgular gibisiniz. Türkler olmasa bu dünyada sevgi olmazdı” dediğinde tüm öğrenciler Ayfer’i ayakta alkışladılar.

Üniversiteli öğrencilere Karapınar’ı seviyor musunuz sorusu üzerine bazı öğrenciler Karapınar halkının özellikle öğrenci kesime ve bayanlara hiç de hoş olmayan bir şekilde baktıklarını ve bu bakımdan Karapınar’ı sevmediklerini söylediler. Bunu söylerken orada tek Karapınar’lı olan Okuyucunun Sesi Gazetesi sahibi Mehmet Okuyucu’ya hitaben ise “Abi yanlış anlama hepsini kastetmiyoruz” demeden de geçemediler.

Türkiye’de boşanma sebeplerinin incelendiğinde fındıkkabuğunu doldurmayan sebeplerden dolayı çiftlerin boşandığını söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Harun Yaldız, “Yeni bir bulaşık makinesi almadı diyerek boşanma davası açan çiftler var. Çiftlerin birbirlerini sevip anlayışlı olması gerektiğini söyleyen Yaldız, “Evliliğin temel unsurları arasında, sevgi, hoşgörü, güven ve saygı vardır. Çiftler birbirine karşı bu özellikleri uygularsa huzuru yakalarlar” dedi.

Programın sonunda Özbarutçular Yurt Müdiresi Tuba Cesur, İlçe Emniyet Müdürüne teşekkür etti.Özbarutçu Kız Yurdunda Üniversite öğrencilerine seminer verildi 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık