DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

17 Mart 2015 Ekleme Saati: 11:50
527 kez görüntülendi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi sizlerin şirket, market, lokanta vb. kurum kuruluş ya da oluşumlarınız için sosyal medya sitelerinde oluşturulmuş hesaplarınız, sayfa ve gruplarınızın bu iş için tutulmuş özel kişiler tarafından yönetilmesine denir. Aslına bakıldığı zaman çok basit bir işmiş gibi gözüken sosyal medya yönetimi paylaşımları aslında hiçte öyle değildir. Herhangi bir platformda paylaştığınız yanlış zaman da yanlış bir yazı onlarca takipçi kaybetmenize neden olabilir. Aynı şekilde doğru ve zamanında yapılmış bir paylaşım size onlarca yeni takipçi kazandırabilir. Bu da sizin var olan kurum kuruluş ve oluşumunuza büyük katkı sağlar. Bu katkıyı takipçi sayısı olarak görmemek gerekir. Bugün sayfanızda takipçileriniz yaptıkları yorumlar, beğendikleri paylaşımlar sizler için bir referans niteliği taşıyabilir. Ve tabii ki bu referanslar da kurumunuzun kar marjınızın tavan yapmasına neden olabilir.
Sosyal Medya hesaplarımı yönetecek kişi/şirketin seçimi?
İşin en önemli kısımlarından biri. Tamam, sosyal medya yönetimi için hesaplarımız var. Peki, bunları kişi ve şirketlere emanet etmeden önce nelere dikkat etmeliyiz? Bizim sizlere tavsiyemiz bu tarz ince detay gerektiren konular için bu konu üzerine hizmet veren şirketleri seçmeniz. Bu iş için Freelance adı altında çalışan kişi ve kişilere pek itikat etmemenizde fayda var. Bu yüzden özellikle Şirket ibaresini kullandık. Kurumunuzla ilgili yaşadığı herhangi bir sorun da yapacağı birkaç kötü paylaşım aylarca olan uğraşınızı ve emeğinizi bir anda yerle bir edip şirketinizle ilgili kötü bir imaj yaratabilir. Bu yüzden direkt olarak şirketlere başvurmanız daha güvenli ve sağlıklı olacaktır. Tabii başvuracağınız şirketi de önceden araştırmanız gerek.

  • Şu zamana kadar kimlere hizmet vermiş?
  • Şu anda kimlere hizmet vermekte?
  • Hizmet verdiği kuruluşların memnuniyeti?
  • Sosyal Medya Yönetimine başladığı sayfaların eski ve yeni gönderilerinde ki beğeni yorum artışı ne kadar?
  • Sayfa aktifliği ve kullanıcıların aktifliği ne sıklıkta?

Bunlar, dikkat etmeniz gereken onlarca unsurdan sadece beşi. Bu örnekleri de sizler çoğaltabilirsiniz. Bu soruların cevabı şayet olumlu yöndeyse, tebrikler Sosyal Medya hesaplarınızı yönetecek şirketi bulmuşsunuz demektir. Artık tek yapmanız gereken hesaplarınızı onlara teslim edip, arkanıza yaslanmanız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık