DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Teşekkürler Karapınar

2 Mart 2015 Ekleme Saati: 00:09
2.820 kez görüntülendi

Teşekkürler Karapınar

Teşekkürler Karapınar

Gazetemiz sahibi Mehmet Okuyucu, 26 Şubat 2015 de yanlışlıkla içtiği Antifriz ile ölümün eşiğinden döndü. Otomobilinde bulunan antifrizi yolda giderken yanlışlıkla içen Mehmet Okuyucu, hastane başhekimi Dr. Eser Şenkul’u arayarak antifriz içtiğini söyledi. Kendisinin Konya yolunda olduğunu söyleyen Dr. Şenkul, Okuyucu’ya acilen hastaneye intikal etmesini öğütledi. Hastaneye vardığında doktorlar tarafından kapıda karşılanan Okuyucu acile alınarak müdahaleye başlandı. Gittiği yoldan geri dönen Başhekim Dr. Şenkul Ankara zehirlenme bölümü ile telefon görüşmesi yaptı. Okuyucu’nun ilk müdahalesini Karapınar Devlet Hastanesinde yapılarak Konya Meram Tıp Fakültesi hastanesine sevk edildi. Meram Tıp fakültesinde 3 gün tedavi gören Okuyucu sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

İçtiği zararlı maddeyi anında doktor ile paylaştığı için hayata tutunduğunu söyleyen Okuyucu, vatandaşlara, şüpheli durumlarda kafamıza göre tedavi uygulamadan doktora başvurmanın önemini vurguladı.

Geçirdiği vehim kaza sonucu ölümün eşiğinden dönen Okuyucu, “Okuyucunun Sesi Gazetesi olarak 8 yıldır, haberci olarak ise 11 yıldır ilçeme hizmet ediyorum. Çok insanın acılı gününde haber yaparak onların stresli zamanlarında görev yapmanın zorluğunu yaşadım. Ancak ilk defa kendim de ambulans ile Konya’ya sevk edildim. Her bir kaza da acı çeken insanların acısını yüreğimde hissederek haber yaptım. Acılarına saygı duydum. Bugün de Karapınar’ın benim acımı paylaştığına şahit oldum. Halkın gazetecisi olduğumu bir kez daha öğrendim. Telefonlarımın şarzı dayanmadı. Sevilmek, aranıp sorulmak güzel bir duygu. Arayıp soran protokol erkânına ve halkımıza teşekkürler ediyorum. Bu zor günümde bana güç verdiniz destek oldunuz” dedi.

Okuyucu, “Ayrıca, Karapınar Devlet hastanesi Başhekimi Dr. Eser Şenkul’a, Başl Hekim yardımcısı Dr. Mehmet Akif Akyurt’a, Muayene eden doktorlarımıza, sağlık görevlilerimize, 112 ekibine ve Konya meram Tıp Fakültesi Doktor ve hemşirelerine çok teşekkür ederim. Allah’ın izni Doktorların gayreti ile tekraren hayata tutundum” dedi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. M ŞENKUL dedi ki:

  Geçmiş olsun,

 2. ereğlili ali dedi ki:

  Mehmet abi geçmiş olsun saygılarımla

 3. fatih biltekin dedi ki:

  Mehmet abi kusura bakma daha yeni haberde okudum.geçmiş olsun allahım esirgemiş.bi dahada dikkat et önüne geleni içme :)))

 4. YÜKSEL GÜZEL dedi ki:

  GEÇMİŞ OLSUN MEHMET AĞA

Yukarı Çık