DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Tıp Bayramı Kutlandı

17 Mart 2015 Ekleme Saati: 15:57
1.243 kez görüntülendi

Tıp Bayramı Kutlandı

Tıp bayramı münsabeti ile Karapınar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe, Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Topçu Albay Oğuz Osman Cantürk, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eser Şenkul, Karağınar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Teşdemir ve doktorlar katıldılar.

Program da katılımcılara hoş geldiniz diyerek söze başlayan eski e Diş Hekimi ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, doktorluk mesleğinin zorluklarından bahsetti. Karapınar kaymakamı Ramazan Yıldırım ise, Hekimsiz hayat olmayacağını belirtti. Garnizon Komutanı Oğuz Osman Cantürk ise, çalışan sağlıkçıların Tıp bayramını kutladığını belirtti.

Doktorlar adına Hastane Başhekimi Dr. Eser Şenkul konuştu. Sağlıkçıların onuruna düzenlenen bu yemeğe teşekkür eden Şenkul, “14 Mart 1827‘de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. 1976‘dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir” dedi.Tıp bayramı 700Tıp bayramı  1 700Tıp bayramı  2 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık