DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Zahmetsiz Oluşan Tatlar Redmond’la Sizlerle!

21 Mart 2015 Ekleme Saati: 15:54
808 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Gelişen teknoloji sayesinde artık yemek yapmakta daha az zaman harcayarak ve daha zahmetsiz tatların oluşumu gerçekleşmektedir. Yemek yapmak içeriğini hazırlamanın yanında istenilen ısıya gelinceye kadar kontrol etmek maksadıyla başında geçirdiğimiz zamanla diğer faaliyetlerimize ayırmamız gereken zamandan çalmaktadır.

Yemek yapma konusunda en dikkat isteyen konuların başında pilav tarifi gelmektedir. Bunda önemli olan pirincin kalitesinin yanında yapan kişinin el ayarı çok önem arz etmektedir. Kaynayan suyun içine atılan pirinç suyu çekinceye kadar kaynatılıp içine atılan et veya et ürünlerinin katılması sonucu demlenmeye bırakılması çok basit görünmesine rağmen zamanlamanın uygun yapılmadığı takdirde ortaya kuru pirinç ya da pirinç lapası çıkabilmektedir. Sütlü tatlı tarifleri konusunda da işlem aynı olmaktadır. Sütün istenilen ısıya gelmesiyle içine katılan şeker ve katkı maddelerinin kıvamını iyi ayarlamak gerekmektedir.

Mercimek çorbası nasıl yapılır diye aklımıza bir soru takılırsa. Mercimek, bulgur, rendelenmiş patates, soğan iyice haşlanarak hepsinin istenilen kıvama geldiğine kanaat getirdikten sonra karıştırıcı den geçirilir. Ayrı bir tavada un kavrularak salça ilave edilir az bir su ilave edilerek kaynayan çorbanın içine sos olarak konur.

Fakat bütün bu zahmetlerde mutfağımızda kullanmaya başladıktan sonra kurtulduğumuz her yemeğe göre programlanarak istenilen ısıyı elde etmeye istenilen basınçta vitaminleri kaybolmadan gıda maddelerinden yemekler yapabildiğimiz REDMOND multicooker ile zaman bize kalmaktadır. http://www.redmond.company/tr/ internet adresinden konu hakkında geniş bilgiler sahibi olabilmekteyiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık