DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ağır Ceza Avukatları

7 Nisan 2015 Ekleme Saati: 06:31
618 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Avukatlık, ülkemizde saygınlığı giderek azalan bir meslek olmaya başlamıştır. Siyasi iktidarların avukatlık mesleği ile ilgili uygulamada karşılaşılan bazı sorunları göz ardı etmelerinden dolayı meslektaşlarımız çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların başında ekonomik güçlükler gelmektedir. Avukatların büyük bir bölümü bürolarını kapatmakta ve işçi avukat olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca özellikle CMK ve adli yardım ücretleri konusunda uzun yıllar iyileştirmeler yapılmadığından avukatların büyük bölümü bu hizmetlerde bulunmak istememektedir.

Avukat olarak karşılaştığımız en önemli sorunlardan birisi de can güvenliğimizin sağlanamamasıdır. Dileğimiz en kısa sürede avukatların çalışma şartlarının iyileştirilmesidir. Bugünkü makalemizde sizlere boşanma avukatı olarak yurtdışı boşanma davalarından teknik tabiri ile tanıma tenfiz davalarından bahsedeceğiz. Boşanma avukatı olarak görüşümüz yurtdışında yaşayan bir Türk vatandaşı boşanma davasını ülkemizdeki ikametgahında açabileceği gibi boşanma davasını yurtdışında da açabilir. Bu durumda boşanmak isteyen eş, yabancı ülke boşanma ilamının aslını konsolosluktan apostil şerhli olarak ülkemizdeki boşanma avukatına göndermesi gerekmektedir. Yine ülkemizdeki boşanma avukatına vekaletname vererek tanıma ve tenfiz davasının hızlı sonuçlanmasını sağlayabilir.

Ceza avukatı olarak bugünkü konumuz ise hapis cezasının mahsup edilmesidir. Ceza avukatı olarak görüşümüz daha önceden herhangi bir suç nedeniyle hüküm giymişseniz hükümlü olduğunuz süreyi yeni bir suçtan dolayı ceza almanız halinde bu hapis cezasından mahsup edebileceğinizdir. Bunun için hapis cezası veren mahkemeye bir dilekçe ile başvurarak daha önce hapishanede yatmış olduğunuz sürenin mahsup edilmesini talep edebilirsiniz. Bu işlemi ceza avukatınız aracılığıyla yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Mahsup işlemi için hükmü veren mahkemeye vermiş olduğunuz  dilekçeniz cumhuriyet başsavcılığına gönderilecektir. Cumhuriyet başsavcılığı görüş bildirecek ve bu görüşe göre cezanın mahsubu işlemi olumlu ya da olumsuz neticelenecektir.

Kaynak: http://www.yilmazyalcin.av.tr/

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık