DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Araç Kasko Ve Trafik Sigortası

2 Nisan 2015 Ekleme Saati: 17:32
371 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Araçlara sigorta yapılması zorunlu iken kasko yapılması kişinin isteğine göre yapılmaktadır. Araç trafik sigortaları her sene mutlaka yapılması zorunludur yapılmaması durumunda araçlara para cezası veya araba bağlama cezası gelmektedir.

Araç trafik sigortası hesaplama yönteminde göz önüne alınan bilgiler; aracın plakasının hangi ile bağlı olduğu, araç sahibinin yaşı, arabanın modeli gibi bilgiler göz önüne alınarak yapılmaktadır. Araba sigortalarının yapılması sigorta acenteleri tarafından veya internet üzerinden yapılmaktadır.

Kasko yapımı kişinin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Kasko yıllık yapılmaktadır. Kasko yapıldıktan sonra aracın çalınması, kaza yapması, yanması gibi durumlarda maddi karşılığı kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır. Kasko hesaplama sigorta da olduğu gibi aracın plakası, modeli gibi durumlar göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Kasko yapımı trafik sigortası gibi acenteler tarafından ve internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden kasko teklifi almak için www.kaskoteklifal.org adresinden teklif alınır ve istenilen zamanda poliçeleştirilir. Kasko fiyat araştırması yapmak için www.kaskofiyatları.gen.tr adresinden araştırma yapılabilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık