DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

En İyi Avukatlar

7 Nisan 2015 Ekleme Saati: 18:17
534 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Herhangi bir trafik veya iş kazası geçirdiğinizde zorlu bir süreç sizi beklemektedir. İlk olarak arama motoruna trafik kazası avukatları veya iş kazası avukatları yazarak bu konuda en iyi avukatları aramaya başlarız. En iyi Avukatları bulduğunuzda ise artık hukuki süreç sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir.

Bu makalemizde trafik kazası avukatları ve iş kazası avukatları olarak size davalı açısından, ceza hukukundaki tabiriyle kazanın gerçekleşmesinde kusurlu olan şüpheli/sanık açısından davaya bakmaya çalışacağız. Tazminat davasına muhatap olan davalı öncelikle dava dilekçesine karşı itirazlarını iki haftalık kesin süre içerisinde yapmalıdır.

Bu yazımızda biz kaza yapan otobüsün işletmecisi şirket açısından tazminat davasında nasıl bir itiraz yapılabilir onu inceleyeceğiz. Anlattıklarımızın anlaşılır olması açısından sanal bir dilekçe ile sizlere itirazlarımızı sunacağız. Müvekkil şirketin davaya konu kaza ile ilgisi bulunmayıp, davaya konu kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen xyz plaka sayılı aracın işleteni ve/ veya maliki değildir. En iyi avukatlar Bilirler ki, bir taşımacılık şirketine işleten olduğu iddiasıyla husumet yöneltilebilmesi için Karayolu Taşıma Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca taşımacılık yapan aracın maliki olması, ya da söz konusu aracı Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüklerine gönderilen bir taşıt kira sözleşmesi ile kiralamış olması gerekmektedir.

Şirket kayıtlarında yapılan araştırma neticesinde müvekkil şirket ile araç maliki arasında yapılmış bir sözleşmeye rastlanamamıştır. Bu nedenle davaya konu tedavi giderlerinin sarfına neden olan trafik kazasını yapan aracın kaza tarihi itibari ile işleteni olan şirketin belirlenmesi amacı İle Ulaştırma Bakanlığına müzekkere yazılarak taşıt kira sözleşmesinin hangi şirkete verildiğinin sorulmasını talep ediyoruz.

Aynı şekilde, yine davaya konu tedavi giderlerinin sarfına neden olan trafik kazasını yapan aracın kaza tarihi itibari ile işleteni olan şirketin belirlenmesi amacı ile Ulaştırma Bakanlığına müzekkere yazılarak taşıt kartının hangi şirket ile yapıldığının sorulmasını talep ediyoruz. Trafik kazası avukatları veya iş kazası avukatları olarak Bildiğimiz üzere, işleten şirketin belirlenmesi için önem teşkil eden bir diğer belge de,  taşıt kartıdır.

Karayolu Taşımacılığı yapan araçların üzerinde Ulaştırma Bakanlığından verilen taşıt kartının bulunması gerekmektedir. Taşıma faaliyetinde bulunacak her aracın hangi taşımacı firma tarafından hangi belge altında faaliyette bulunduğu Ulaştırma Bakanlığı tarafından her araca verilen Taşıt Kartı ile belgelenmektedir.  Bu taşıt kartında, işleten sıfatına haiz taşımacı şirketin isim veya ticaret unvanı bulunmaktadır.

Kaynak: http://www.yilmazyalcin.av.tr/

 

 

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık