DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.48 TL

Friv Oyunlar Çocukların Eğlence Dünyası

30 Nisan 2015 Ekleme Saati: 10:31
543 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Eskiden sokakta oynamayı çok seven çocuklar günümüzde malumunuz internet ile vakit geçirmeyi seviyor. Her ne kadar birçok anne baba bu durumdan hoşnut olmasa da denge sağlandığında çocuklar her şey için gerekli vakti ayırabiliyor.

Günümüzde internet kullanımın artması ve çocukların da ilgi alanının bu alana kaymasıyla oyun dünyası oldukça gelişme gösterdi. Son zamanların en popüler oyun aramalarından olan friv oyunları çocukların ilgisini çeken ve bir o kadarda severek oynadıkları oyun grubu haline geldi. Dilimize İngilizce’den olduğu gibi geçen friv kelimesi aslında Türkçe de tam bir karşılığa sahip olmamasına karşın çocukların diline yerleşmiş. Bu oyunlar zaman kıstasını düzenli bir şekilde belirleyen ebeveynler gözetiminde çocukların gelişimlerine de olumlu katkıda bulunuyor.

Şiddet içermeyen daha çok zihinsel gelişime dayalı oyunlardan oluşan, friv oyun olarak çocuklar tarafından bilinen oyunlar aşırıya kaçılmadığı müddetçe çocuklar üzerinde hem bir eğlence hem bir eğitim aracı oluyor.

Günümüzde anne ve babaların çocukları internetteyken güvenli vakit geçirmeleri konusunda sergiledikleri hassas davranışlar ile zaman zaman çocuklarının oyun dünyasına katılımları da çocuk gelişimi adına artı bir görev üstleniyor.

Çocuklarınız ile eğlenceli ve güvenli vakit geçirmek istiyorsanız siteyi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.oyunoyna.biz.tr/

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık