DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Gıda Takviyesinin Önemi

9 Nisan 2015 Ekleme Saati: 11:39
407 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Gıda alımı biyolojik sürecin devamında tıpkı solunum sistemi gibi vazgeçilmez koşuldur. Doğada bulunan mineral ve vitamin deposundan yararlanarak yapılan düzenli bir beslenme, sağlıklı bir yaşamın sürekliliğini sağlar. Ancak bazı durumlarda dengesiz beslenmeden dolayı kaynaklanan hastalıklar, yorgunluk, halsizlik, bağışıklık sisteminin zayıflaması da söz konusu olabilir. Bu durumda yapılması gereken iş gıda takviyesine başlamaktır.

Amino asitlerse insan gelişimin başat aktörlerdir. Gıda takviyesi açısından bir ürün olan Muscletech %100 Ultra Pure sıvı Amino Asit ürünü, yağ içermeyen bir destekleyici görevi görür. Spordan 20 dakika önce bir kaşık alınan bir gıda takviyesi olup, her alışta 22000 mg amino asit vücuda girmektedir.

Karnitin ise L-Carnitine olarak bilinen bir bilimsel besin maddedir. Besinlerin enerjiye dönüştürülmesinde önemli rol oynar. Kalp ve iskelet için gerekli olan enerjiyi sağlamakla görevlidir. Böylece vücudun enerji ocakları olan mitekondriler gerekli maddelere kavuşur.

            Kreatin ise adeleler için nemli bir enerji sağlayıcıdır. Saf monohidrat kreatinler en çok kullanılan türüdür.Nutrishop Supplement Superstore bu tarz ürünler sunmaktadır. Firma sitesine nutrishop.com.tr’dir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık