DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Her işimiz yarım yamalak…

5 Nisan 2015 Ekleme Saati: 13:59
2.539 kez görüntülendi

Her işimiz yarım yamalak…

mehmet okuyucu yeniHer işimiz yarım yamalak…

İlçemiz gelişiyor ilçemiz gelişiyor diye her fırsatta yazıyoruz. Aslında inanıyoruz gelişiyor ama her nedense hep yarım yamalak. Mesela Anıt Meydanı yapıldı çoğunluk memnun değil. Koca bir alanı değerlendiremediler, bazılarına gelir kapısı yaptılar gibi yorumları halkın içinde gezip duymak mümkündür. Hatta ve hatta Turgut Özal Parkı, 100 Yıl Parkının ihaleleri noktasında dedikodular ayyuka çıktı bile. Bir rivayete göre birileri oraya çil atmaya hazırlanmış hatta şartnameler Anıt meydanında olduğu gibi kılıfına uyduruluyormuş. Ben halkın yalancısıyım. Benim ağzımı değil halkın ağzını tutun. Ve bu iddiaların asılsız olduğunu ancak ihalelerden sonra göreceğiz. Ve ancak ondan sonra eğilmeyen kalemimize “Yaz dostum” diyeceğiz.

Ama kanaatimi sorarsanız, kapalı kapılar, ne yalanları saklarlar. Başa geçen liderler, elbet sinsi gülerler. Allah’ın adaleti adildir, bunu unutan zelildir.

Karapınar’a her yağmur yağdığında yaşadığımız gölek rezaletinin sorumlularının yakasına kim yapışacak. Kaldırım ve refüj kenarlarındaki kot hatasından kaynaklanan eğim bozukluğu, suyun yolunu bulamamasına neden olmaktadır. Ondan sonra Belediye Temizlik elamanları ellerinde süpürge, yol süpürmeye devam.

Kaldırım ihalesi ne zamandır yapılır bir gazeteci olarak ben bile şaşırdım. Kaç kere yapıldı, yapılıyor dendi, ben bile sayamıyorum. Halâ kaldırımlar vatandaşın çilesi olmaya devam ediyor.

Hasten hizmet binası yapıldı, daha hizmete girmeden ilk yağmurlarda hizmete alındı. İhaleyi alıp da bu kadar ucuz işçilik yapan taşörenler hakkında yasal işlem yapıldı mı yapılmadı mı? Ya hastaneye taşınmış olsaydık, o kadar tıbbi malzeme yağmur altında kalsaydı nolcaktı. Bu kadar basit mi insanların hakkına tecavüz etmek. Yoksa bu sessizliğin altında buzağı mı aramak lazım.

Şimdi herkesin gözü yeni yapılacak olan ihalelerde. Kimin yeğeni, kimin damadı yada Gerçi halkın fikrini önemseyen kim de. Tavşan dağa darılmış kimin umurunda.

Daha en son yağan yağmurda çevre yolu eski sanayi kaşağında ki su birikintisi, kazaya sebep olabilir diye resmini çektim, dönüşte suya aracını kaptırıp kaza yapan bir araç gördüm. Halâ da yola bir dolgu yapılmadı. Neyi bekliyorlar anlamıyorum ki?

Öncelikle bilinmesini isterim ki, her eleştiri hakkaniyetlidir ve halisane duygular ile yazılmaktadır. İsteyen doğru anlasın isteyen eğri.

İnsandır bu övgü edeni sever can-ı gönülden, eleştireni sevmez def eder gönülden.Yaptığın işi Allah rızası için yapacaksın ki, ceza kuldan mükafat Hakk’tan gelsin.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Shera dedi ki:

    Sn Okuyucu sizin gibi düşünen insanlara ihtiyacı var.Memleketin Gazetecisi Yaz Gazeteci Yaz

Yukarı Çık