DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Kentsel Dönüşüm Ve Riskli Yapıları Yenileme

9 Nisan 2015 Ekleme Saati: 11:39
386 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kentsel dönüşüm hareketi sosyo-ekonomik gelişmenin önündeki yapılaşma sorununun üstesinden gelmede önemli bir süreçtir. Bu süreçte riskli yapılar yıkılarak yeniden daha sağlam ve çarpık kentleşmeye yol açmayacak şekilde ortaya çıkarılır.

Böylece yapılaşma açısından sağlıklı bir kentleşme sayesinde ülkenin hem deprem riskine karşı can güvenliği hem de çarpık ve estetik olmayan kentleşme önlenmiş olunur.Kentsel dönüşüm, en son Van depremi ile yeniden ülke gündemine gelerek ne kadar önemli olduğunun bir kez daha bilincine varılmıştır. Özellikle İstanbul için bu konu çok önemlidir.

Bilim insanlarımızca muhtemel bir fay kırılmasının beklendiği İstanbul’da kentsel dönüşüm ihtiyacı acil konu olarak gündemdeki yerini korumaktadır. Kentsel dönüşüm İstanbul için deprem riskini azaltacak büyük bir proje hareketlenmesi yaşanacağı kesindir.

Deprem risk raporu ise bütün bu projelendirmeler için gerekli olan bir belgedir. Bununla ilgili bakanlıkça yetkilendirilmiş kurumlar hizmet vermektedir.Dartes Kentsel Dönüşüm firma olarak bu konularda hizmet sunmaktadır.

Kentsel dönüşümle ilgili riskli yapıları uzman mühendis kadrosuyla inceler, raporları hazırlar, projeleri çıkarır ve uygulama amaçlı projelendirmeleri yapar. Web sitesiwww.darteskentseldonusum.com adresidir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık