DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Sanalkahve Okey Oyna

28 Nisan 2015 Ekleme Saati: 11:32
978 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Sanalkahve  Okey Oyna

İnsanoğlu yalnız yaşamayı beceremeyen tek varlıktır.. Hayatının her etabı türlü öykülerle donatılmış müstesna bir canlıdır.

  Bu güzelim canlı yalnız et ve kemikten ibaret değildir. Onun ruh değişkenliği, zevkleri, özgürlüğü, yenilikçi tavırları vardır ve Buna sebep türlü badirelerle karşılaşması kaçınılmazdır.. rutinlikten bunalıp kendini farklı arayışlara sürükler. bunlardan biride sanal devinimdir.

Sanal herkesçe yapaylık ve kaygan zemin olarak bilinir. Peki ama evimizin içine kadar giren, hattı zatında ruhumuza kadar intikal eden sanal münasebetlerin hiç mi iyi tarafı yoktur. Sadece basit bir oyundan mı ibarettir bu bilgi ve eğlence menbaası. Sadece çöküntü ve hayal kırıklığı mı katıyor bizlere?.

 Evet bazı saklanılan hakikatler, ekranlar arkasında gizlenilen karakterler ve kişide hoş durmayan maskeler eşliğinde zihnimize sirayet eden yıpranmalar-yaralanmalar oluyor elbette, ve bu durum başımızda gezinen bit gibi kaşındırıyor zihnimizi..

Anatomimiz gereği yeniliklere aşinayızdır, gerçek hayatta edinemediğimiz dostlukları, gereksinim hissettiğimiz yarenleri bu tarz yerlerde aramamız biraz tehlikeli olabilir. Zira bu yönde canı yanan çok arkadaşımız bizlere örnek olmuştur. Ama yenilikçi ve insancıl tavırlarımız gereği hiç bir yüreğe nemrut yaklaşamayız.

Donuklaşan insan ilişkilerinde yer kaplayan en büyük sorun güvensizliktir. Halince sanalda yerine göre güven imgesini sahte çarkında öğüten değirmen gibidir.

İnsan kendine güvendikten sonra ve en önemlisi kalbinin aks’ı dilinde koşullanınca kimseye zarar veremez ve kimseye yalan tacirliğinde bulunmaz.

Sanalın bize getirileri sadece eğlence ve gönül serüveni değildir. Öyle ağızlarda sakız gibi dolaşan suni dostluklarda değildir. yurdumun güzel insanı dertleşme kültürünü sever, yerine göre abi, abla, anne olur omuz verir hüzünlü yüreklere.. Farklı kültürlerden kopup gelen ceylan sürülerini ve kocaman dağ gibi omuz veren aslan yürekli adamlarla aynı kümede muhabbet edebilmektir büyük haz katar kişiye.. Bizden götürdüğü şeyler ise; Bahsi geçen kümeye sızan çakal sürülerinin beynimizi bulandırarak şevklerimize ızdırap katmasıdır, ha birde ocakta sürekli yanan yemeklerimizdir .

Boş vakitlerinizde ve güncel işleriniz bittiğinde evinizdeki tatlı sohbetlerden sonra kendinize az buçuk zaman ayırıp dostlarla hal hatırlaşmak muazzam bir güzelliktir. Son olarak amaca göre şekillenen en hoş iletişim ağıdır sanal ve mümkünse seviyenizi koruyun arkadaşlar…

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık