DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

SEO Nedir? Üst Sıralar Ne Demek?

29 Nisan 2015 Ekleme Saati: 13:53
360 kez görüntülendi

SEO Nedir? Üst Sıralar Ne Demek?

İnternet sitelerinin yapılacak aramalarda üst sıralarda yer alması demek, çok daha fazla ziyaretçinin bu sitelere giriş yapması anlamına gelecektir. Sitelerinin popülaritesinin artması için çalışmalar yapan kişilerin ziyaret ettikleri ilk adres ise seouzmani.com oluyor. Genel olarak arama motorları, kendi içlerinde yer alan internet sitelerini yine kendilerinin oluşturduğu bir algoritma ile sıralarlar. Bu algoritmayı oluştururken de dikkat ettikleri bazı noktalar bulunuyor. Bu kuralların ilki ise mümkün olduğu kadar sitenin içerisinde bulunan başlıkların altındaki içerikleri başarılı bir şekilde düzenlemek. Çünkü kullanıcılar genel olarak içerik arayışı yaptıkları zaman sitelere girdiklerinde burada aradıklarını bulamadıkları zaman tekrardan bu siteye giriş yapmazlar. Dolayısıyla bu durumda sitenin ziyaretçi sayısında da gözle görülür bir azalış meydana gelir.

 

Bunun aksine sitelerin yapmaları gereken şeylerin başında ise belirli konulara yoğunlaşmak ve bu konular ile alakalı başarılı içerikler üretmelidir. Bu sayede sitenin içerisinde yer alan anahtar kelimeleriyle ilgili bir araştırma yapılacağı zaman genel olarak sitenin ismi ilk sıralara çıkacak ve böylece site hızlı bir şekilde ilk sıralara çıkmaya başlayacaktır. Ancak konu yalnızca içerik ile bitmiyor. Bununla birlikte aynı zamanda anahtar kelimeler ile alakalı yazılan makalelerin belirli bir kelime sınırının üstünde olması gerekmektedir. Anahtar kelimeler ise bu makalelerin içerisinde sayıya göre yer almalıdır. Gereksiz yere uzun ya da aşırı kısa makaleler, ziyaretçileri kendine çekmeyecek ve bundan dolayı da internet sitesi arama sonuçlarında daha aşağılarda yer alacaktır. Anahtar kelimeler ile alakalı istenilen tüm bilgiler, seouzmani.com adresinden alınabilecektir.

 

Şimdilerde pek çok kişi, kendine SEO uzmanı demekte ve siteleri çok kısa süreler içerisinde ilk sıralara çıkartacağının da garantisini vermektedir. Halbuki sitelerde SEO uygulamasını yapmak tahmin edilenden çok daha zordur. Bu konuda bilgi sahibi olan kişilerin öncelikli olarak siteleri ayrıntılı bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Böylece hangi sayfada ne gibi düzenlemelerin yapılacağı gibi konular ile alakalı seouzmani.com adresinden alınacak ipuçları doğrultusunda başarılı bir şekilde çalışmalar yapılacaktır. Çalışmaların sonrasında ise artık internet siteleri diledikleri gibi üst sıralardaki yerlerini de almış olacaklar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık